Як отримати перепустку для перетину лінії зіткнення? Інструкція від Донецкької ОДА

1560942

 

1. Для чого вводяться обмеження

Відповідно до протоколу наради 23 грудня 2014 року за участі Президента України, у зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей запроваджені посилені заходи ізоляції кризового району з метою:

 стабілізації та утримання лінії зіткнення сторін у кризовому районі;

 запобігання, виявлення та недопущення проникнення диверсійно-розвідувальних терористичних груп, незаконних збройних формувань і радикально налаштованих громадян, постачання зброї, боєприпасів, вибухових речовин та недопущення поширення меж зони конфлікту в глибину території держави;

 припинення неконтрольованого переміщення цивільного населення та вантажів з території, підконтрольної незаконним збройним формуванням.

2. Визначені транспортні коридори

Переміщення цивільного населення та вантажів у Донецькій області здійснюється по визначеним дорожнім напрямкам, а саме:

— для переміщення громадян:

— Горлівка – Артемівськ,

— Донецьк – Маріуполь,

— Новоазовськ – Красноармійськ – Талаківка – Маріуполь;

— для переміщення вантажів:

— Фащівка – Дебальцеве – Артемівськ,

— Донецьк – Курахове.

На решті дорожніх напрямках рух цивільного населення та вантажів перекрито та заборонено.

Крім того, у разі порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань на відстані 30 км від транспортних коридорів чи безпосереднього обстрілу транспортного коридору, блокпостів, контрольних пунктів напрямок руху перекривається.

3. Що потрібно для перевезення вантажів через лінію зіткнення

Будуть пропускатися виключно гуманітарні вантажі та вантажі юридичних осіб, які зареєстровані та території, підконтрольній силам АТО та решті території України за наявності відповідних документів на вантаж, а саме:

— платіжного доручення на сплату податку на додану вартість (ПДВ) з відміткою банку, зареєстрованого на території України, за податковою накладною (№ ___, дата, за договором _____, дата за конкретну партію поставки);

— товарно-транспортної накладної;

— видаткової накладної;

— засвідчену копію свідоцтва платника податків, яке зареєстроване в фіскальних органах України, або витягу з реєстру платника податків ПДВ;

— засвідчену копію сертифікату відповідності;

— засвідчену копію договору купівлі-продажу.

Увага! У разі перевезення вугілля додатково довідку виробника щодо видобутого вугілля.

4. Що потрібно для перетину лінії зіткнення фізичними особами

Пропуск фізичних осіб здійснюється відповідно до запровадженого пропускного режиму за наявності перепустки та відповідних документів, а саме:

— громадян України – за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного законами України «Про громадянство України» або «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»;

— осіб, які не досягли 16-річного віку – з дотриманням вимог Правил перетину державного кордону громадянами України (постанова КМУ від 27.01.1995 № 57) та перепусткою;

— іноземців та осіб без громадянства – за паспортним документам та перепусткою.

5. Що потрібно для отримання перепустки:

1. Заява, в якій необхідно вказати прізвище, ім’я, по-батькові, паспортні дані, місце реєстрації, причини перетину лінії зіткнення, маршрут слідування, ідентифікаційний код.

2. Ксерокопії документів, що підтверджують дані, наведені у заяві.

3. Ксерокопії документів, що підтверджують ступінь родинності (для осіб, які планують відвідувати родичів в/поза зоною АТО).

6. Що буде з фізичними особами та вантажами, які затримуватимуться

Вантажі та особи, які не підлягають пропуску, будуть направлятися до фільтраційних зон, які створені поблизу місць розташування координаційних груп. Там оперативними групами на чолі з представниками Державної фіскальної служби України по ним прийматимуться рішення щодо їх подальшого детального огляду та вивчення документів.

За відсутності всього комплекту необхідних документів або виявлення забороненого вантажу, представниками оперативних груп буде складатися відповідний акт про вилучення (конфіскацію) затриманого вантажу.

7. Структури, відповідальні за організацію пропуску через лінію зіткнення

Для організації системного пропуску через лінію розмежування створені:

— Координаційний центр при штабі АТО;

— координаційні групи при штабах секторів «Б», «С», «М».

До складу зазначених центрів та груп входять представники Служби безпеки України, Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України.

8. Порядок отримання перепусток

Для отримання перепусток особа, яка виявила бажання перетнути лінію розмежування сторін, направляє до відповідної координаційної групи визначені у пункті 5 даних роз’яснень документи:

— у випадку отримання перепустки на виїзд з території, яка контролюється української владою – шляхом поштового відправлення на адресу координаційної групи, або шляхом передачі відповідних документів через блокпост на відповідному визначеному напрямку руху;

— у випадку отримання перепустки на в’їзд на територію, яка контролюється українською владою – шляхом передачу відповідних документів через контрольний пункт в’їзду-виїзду у секторі, через який передбачається слідування.

Документи (пакети з документами), які надходять до координаційних груп, реєструються в журналі.

Після отримання та реєстрації заяви, документи передаються для перевірки та прийняття рішення відповідним співробітникам за функціональними напрямками (МВСУ, НГУ, ДПСУ, ДФСУ, СБУ).

Прийняття рішення про видачу перепусток оформлюється протоколом, який підписуються членами координаційної групи, координаційного центру, перепустка виготовляється та заповнюється за формою, визначеною Тимчасовим порядком.

9. Розташування та контакти координаційних груп

Координаційні групи при штабах секторів розташовані:

— в секторі «Б» — у приміщення Великоновосілківського РВ ГУ МВС України в Донецькій області;

— в секторі «С» — у приміщенні Дебальцівського МВ ГУ МВС України в Донецькій області;

— в секторі «М» — у приміщенні Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області.

Контактні телефони посадових осіб координаційного центру та груп:

— Координаційний центр при штабі АТО:

Телефон: 092 318 05 08, 067 334 07 95, електронна адреса: [email protected]

— Координаційна група сектора «Б»:

Телефон: 092 314 12 56, 092 314 05 69, електронна адреса: [email protected]

— Координаційна група сектора «C»:

Телефон: 067 334 24 04, електронна адреса: [email protected]

— Координаційна група сектора «M»:

Телефон: 092 314 02 44, 067 684 58 76, електронна адреса: [email protected]

 10. Що ще необхідно знати громадянам

Відповідно до розпорядження начальника штабу – першого заступника керівника АТО на території Донецької та луганської областей від 09.01.2015 № 147 ог, до керівників секторів, старших контрольних пунктів в’їзду-виїзду, блокпостів (опорних пунктів), які розташовані на транспортних коридорах, доведений порядок отримання заявок та видачі перепусток.

Крім того визначено, що з 11.01.2015 координаційні групи в секторах мають приступити до отримання та розгляду заявок осіб, які виявили бажання переткнути лінію зіткнення, а також переміщення транспортних засобів та вантажів.

З 21.01.2015 переміщення по транспортних коридорах здійснюватиметься лише по перепустках (у разі позитивного рішення засідань координаційних груп під час розгляду заяв та при наявності перепусток).

Джерело: сайт Донецької облдержадміністрації