Невеликі зміни «Тимчасового порядку»

Ні для кого в нашій країні вже не секрет,  що законодавство мінливе і «динамічно розвивається».Звичайно, Тимчасовий порядок перетину лінії зіткнення,

або «по-науковому» Тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів уздовж лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей, на думку правозахисників, складно назвати законодавством.

Але суди, в яких намагалися довести зворотнє — програні.

Іншими словами Тимчасовий порядок залишається з нами, як і лінія зіткнення.

Чинний сьогодні Тимчасовий порядок був прийнятий 12.06.2015 року. З того часу до Тимчасового порядку вносились зміни дев’ять разів. Останні зміни приймалися в кінці жовтня 2016 року.

 

Напевно, ви всі вже знаєте, що зараз у нас є «два» сайту СБУ. Один —    http://www.sbu.gov.ua/sbu/control — “старий” сайт, та “новий” сайт — https://ssu.gov.ua/.

Так ось, на «старому» сайті Тимчасовий порядок в редакції від 24.02.2016 року —

http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=136476&cat_id=135945,

і не враховує тих змін, які були прийняті після лютого,на «новому» сайті все враховано —https://ssu.gov.ua/ua/pages/32.

Чим же відрізняються Тимчасові порядки на «сайтах» СБУ?

(1) Змінилися назви населених пунктів в дорожніх коридорах і КПВВ:

«Артемівськ на Бахмут», «Красноармійськ на Покровськ» , КПВВ «Лисичанськ» на КПВВ «Золоте» (ніяк не відкриють). КПВВ «Зайцеве» замінили на КПВВ «Майорськ».

(2) Контакти:

  •       Координаційний центр м. Краматорськ, знаходиться на вул. Паркова, 43, тел.: +38 (068) 351-09-63
  •       Координаційний центр м.Старобільск, знаходиться на вул. Айзарська, 20 (тут змінили назву вулиці, ранніше  була «Фрунзе»), тел.: «+38 (067) 283-13-28» — вимкнений.

Тобто,  залишились  телефони:  +38 (095) 751 98 90, +38 (066) 092 36 04, +38 (096) 243 84 02, +38 (066) 897 50 81.

  •      Координаційний центр м. Бахмут, відповідно знаходиться вже на  вул. Незалежності, 60. Телефони вказані ті ж.
  •        Координаційна група Великоновосілківського відділення — з переліку документів пункту прийому виключений пункт прийому документів у м Мар’їнці.
  •        Координаційна група Маріупольского відділення – «переїхала»  з вулиці «Енгельса» на вулицю «Архитектора Нільсена», додатковий  телефон: +38 (063) 658 63 97
  • Пункту прийому документів у м Маріуполь, бульвар 50-річчя Жовтня, 20а більше немає, тепер пункт прийому документів у м.Маріуполь, смт. Сартана, вул. Челюскінців, 67а.

(3)  В п.5.1. Тимчасового порядку внесені зміни (доповнено), що контроль за в’їздом в район проведення АТО здійснюється на підставі для:

осіб, що народилися в 1998 році і пізніше, і оформлюють паспорт громадянина України — при пред’явленні довідки ДМС України про здачу документів на отримання паспорта, яка виглядає так:

image00-1

З самого важливого і цікавого — це все.

Не багато, але зміни про довідку враховують особливості ситуації оформлення паспорта, це коли термін між подачею заяви на оформлення паспорта та отриманням паспорта вимірюється місяцем. І в цей період треба якимось чином перетинати лінію зіткнення. Тобто, громадяни України, які подають на отримання паспорта вперше.

 

В принципі,  можемо спробувати спрогнозувати найближчі зміни, які можуть бути включені до Тимчасового порядку. З огляду на те , що з 01.10.2016 року відповідно до

Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України», встановлено, що паспорт буде видаватися кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Особам, які не досягли 18-річного віку, паспорт буде оформлятися на 4 роки. ДМС України на зміни в законодавстві відреагувала і на сайті інформація про порядок отримання паспорта, особам,що досягли 14 — річного віку в наявності.

А ось можливість перетнути лінію зіткнення 14-річному громадянину з паспортом Тимчасовий порядок поки не встановлює.

Навіть отримавши паспорт, юний громадянин до 16 років, змушений в’їжджати на непідконтрольну територію зі свідоцтвом про народження та з супроводжуючим, який  має дозвіл.

При цьому, особливістю залишається той факт, що цей же 14-річний громадянин України, який подасть документи на отримання паспорта, повинен отримати ось таку довідку і в’їхати на непідконтрольну територію і виїхати звідти для отримання паспорта вже не зі свідоцтвом про народження, а з довідкою. А після отримання паспорта повертатися назад вже зі свідоцтвом про народження.

Іншими словами, з огляду на особливості національного «законотворчості» —

«Господи, я прошу не про чудеса і не про міражі, а про силу кожного дня. Навчи мене мистецтву маленьких кроків ». (С) Антуан де Сент-Екзюпері.

 

Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Забезпечення правового захисту внутрішньо переміщених осіб», який реалізується ГО «ДОНБАС СОС» спільно з ГО «ПРАВОЗАХИСНА РАДА УКРАЇНИ» за підтримки Європейського союзу. Зміст публікації не відображає офіційну позицію Європейського Союзу.