Закон 466: плата за землю на лінії зіткнення

фото: agro-business.com.ua

23 травня 2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20 . Закон приносить деякі зміни щодо багатьох положень Податкового кодексу. Між іншим, п.38.7 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ в новій редакції становить 29 лютого 2020 року як кінцевий термін звільнення від плати за землю за земельні ділянки (крім земель сільськогосподарського призначення), що розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, та покладає на платників податків такі обов’язки:

У зв’язку з цим платники податків — юридичні особи, об’єкти оподаткування яких розташовані на території населених пунктів на лінії зіткнення, починаючи з 1 березня 2020 року самостійно обчислюють суму податку плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (крім земель сільськогосподарського призначення) і подають до 20 квітня 2020 року контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями починаючи з 1 березня 2020 року.

Не зовсім зрозуміло, як закон може встановлювати обов’язкову дату для певних дій до набрання їм чинності. При цьому пам’ятаймо, що законом № 533 в актуальній редакції платники податків були звільнені від плати за землю за березень, але актуальна редакція п.52.5 цього самого Х підрозділу Перехідних положень ПКУ зараз звучить таким чином:
Установити, що платники плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які визначають податкові зобов’язання із плати за землю на підставі податкових декларацій, сплачують податкове зобов’язання зі сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

Таким чином, власники та орендарі земельних ділянок, розташованих на лінії зіткнення, з квітня місяця зобов’язані сплачувати плату за землю. Подати відповідну декларацію вони можуть до 30 червня 2020 року.

________________________

Ця публікація була створена за підтримки Швейцарії. Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно авторській колектив ГО «Донбас СОС». Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.