49 мешканців вивезено з зони АТО

29,4

29,5

unnamed

На сьогоднішній день дуже важливою процедурою являється вивезення із зони АТО людей, які потребують особливого медичного догляду. Окрім транспортування та облаштування, їм необхідні кваліфіковані медичні послуги та особливі умови для перебування. Наприклад, нещодавно до нас звернулись з регіонального штабу Луганської області. В Луганській обласній клінічній лікарні знаходилося 49 людей з особливими потребами, котрим через ниркову недостатність необхідно тричі на тиждень проходити процедури гемодіалізу. Серед них дівчинка-підліток, яка потребує операції з пересадки нирки.

За сприянням першого заступника міністра охорони здоров’я Салютіна Р. В., у співпраці з фондом «Слов’янська Єдність», «Українським Координаційним Центром Міжнародної Допомоги Постраждалим» та «Донбас SОS» 26 липня до Київського залізничного вокзалу прибули 13 вимушених переселенців з Луганська (http://www.kyiv.mns.gov.ua/news/3470.html).

Завдяки оперативним діям рятувальників МНС, пацієнти були доставлені до Національного інституту хірургії  та трансплантології ім. О. О. Шалімова, де їм провели необхідні процедури з гемодіалізу. А вже 28 липня працівники столичної служби порятунку 101 забезпечили автобусне транспортування, яке спрямували до Чернігова, у Чернігівську міську клінічну лікарню (http://www.kyiv.mns.gov.ua/news/3480.html; http://www.cn.mns.gov.ua/news/1578.html).

Там нас зустріли волонтери з Чернігівського Координаційного Центру, які допоможуть людям облаштуватися, а про їх лікування подбає діалізний медичний центр Fresenius Medical Care.

Загалом, настрій у переселенців непоганий. Звичайно, люди  втомлені і трошки розгублені, та намагаються триматись позитивного налаштування. Так, наприклад, чоловіки шуткували над київськими волонтерами, мовляв, невже в Києві дівчата не можуть знайти більш цікавіших занять, ніж волонтерство?) Також неодноразово висловлювали бажання потрапити на екскурсію по місту, а коли проїздили повз Бабин Яр, то щільно вдивлялись у вікна і поглиблювались у сумні думки…

Автор Anton Gorodetsky 35 Articles
Координатор Донбасс SOS.