Створено Міжвідомчий центр допомоги громадянам з питань звільнення полонених і заручників

На базі Служби безпеки України створено Міжвідомчий центр допомоги громадянам з питань звільнення полонених, заручників і пошуку зниклих без вісті.

Керівником-координатором Центру став Віталій Яловенко.

Працює Центр з 9 до 18 години за адресою: м Київ, вул. Іринінська, 4.

Для звернень громадян відкрито цілодобову «гарячу лінію» call-центру за номерами 0800-501-482, 044-235-63-67 та електронну скриньку polonhelp@ssu.gov.ua.

cy

«Ми, 39-я Жіноча сотня самооборони Майдану, представники громадських ініціатив «Донбас СОС» і «Восток СОС», благодійного фонду «Підтримай Армію України», Всеукраїнського об’єднання «Патріот», Пошукової ініціативи Майдану, волонтерської «гарячої лінії» при Міністерстві оборони України та Адміністрації Президента України, вважаємо за необхідне просити Вас про створення Єдиного координаційного штабу при Міністерстві оборони України, до складу якого мають увійти представники Служби безпеки України, Антитерористичного Центру, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я, Державної Прикордонної служби України, Національної Гвардії…»

Практично відразу багато державних відомств підтримали нашу ініціативу. Причому не просто підтримали, а й провели з нами ряд зустрічей, на яких волонтери ділилися власним досвідом роботи та вносили пропозиції щодо організації майбутнього центру. Майже в кожному відомстві ми відразу отримували схвалення. Не виникало питань щодо доцільності створення подібної служби. На всіх зустрічах відразу ж переходили до організаційних і технічних питань: як працювати, на базі якої служби і в якому форматі.

І вже 4 серпня на офіційному сайті СБУ з’явилася інформація про створення за дорученням Президента України на базі Служби безпеки України Міжвідомчого центру допомоги громадянам з питань звільнення полонених, заручників і пошуку зниклих без вісті. Рішення про це було прийнято на установчому засіданні Центру під головуванням глави СБУ Валентина Наливайченка.