Проблеми з виплатою пенсій внутрішньо переміщеним особам. Дайджест

Зовсім нещодавно з’явилася інформація про те, що Пенсійний фонд затримує виплати пенсії всім пенсіонерам…. Щодо неприпустимості цього та необхідності проведення розслідування та покарання винних вже висловилися і депутати і прем’єр-міністр.

Однак для ВПО ці проблеми почалися значно раніше —  травень відзначився значними затримками у виплатах, а також скасування пенсійних виплат повністю, в тому числі і тим пенсіонерам, хто виїжджав лише на короткий строк на тимчасово окуповану територію чи закордон, або не виїжджав взагалі.

Крім того, Кабінет міністрів ще досі не затвердив порядок, через відсутність якого пенсіонерам не виплачують заборгованість за попередні місяці.

Детально про проблему, з якою зіткнулися пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб  за останні місяці – читайте в нашому Дайджесті.

Завантажуйте Дайджест в форматі Pdf українською чи англійською  мовами.

Нагальним залишається необхідність:  

  1. Пенсійному фонду України — поновити виплати пенсії тим особам, яким вони були незаконно припинені у травні-липні 2018 р.
  2. Пенсійному фонду України — надати роз’яснення щодо технологічних змін процесу проведення верифікації, а також підстав невиплати пенсії громадянам, які не виїжджали за кордон або не виїжджали на тимчасово окуповану територію більше ніж на 60 днів.
  3. Кабінету Міністрів України, Міністерству соціальної політики України необхідно якнайшвидше прийняти Порядок отримання суми пенсії, соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, що має відповідати чинному законодавству України та не містити дискримінаційний характер.
  4. Кабінету Міністрів України, Міністерству соціальної політики України – нагальним є затвердити альтернативну систему призначення та контролю за соціальними виплатами, відкріпивши необхідності ставати на облік ВПО для отримання пенсійних виплат.