Доповідь ООН про вбивства в Україні в 2014-16 роках

14 липня було оприлюднено нову доповідь ООН, яка описує широко розповсюджені вбивства в Україні з січня 2014 по травень 2016 року та в якій йдеться про вкрай обмежену відповідальність за них.

У доповіді, підготованій Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні йдеться що збройний конфлікт в окремих районах Донецької та Луганської областей забрав життя до 2 000 цивільних осіб. Близько 90 відсотків пов’язаних з конфліктом смертей цивільних осіб були спричинені не вибірковими обстрілами жилих районів.

Поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за жодну смерть цивільних осіб в результаті бойових дій, йдеться в доповіді, та відмічається, що деякі вбивства можуть становити воєнні злочини та/або злочини проти людяності.

В 20-тисторінковій доповіді та додатку на 31сторінці до неї, описуються більше 60 випадків, основну увагу приділено випадкам імовірних вбивств цивільних осіб та осіб, іншим чином захищених за міжнародним гуманітарним правом, в зоні конфлікту, в той час, коли бойові дії не відбувалися у безпосередній близькості до місць подій.

Щоб ознайомтесь з доповіддю українською мовою, перейдіть за посиланням.

Щоб ознайомитися з доповіддю російською мовою, перейдіть за посиланням.

Щоб ознайомитися з доповіддю в оригіналі, англійською мовою, перейдіть за посиланням.