Зник активіст, який за період АТО надав притулок для більш ніж 1000 осіб

20141011_01
29 вересня о 15:00 в с.Безіменне Новоазовського району, Донецької області на території пансіонату «Бірюса» з’явився позашляховик, пофарбований у кольори «ДНР», із двома озброєними та одягненими в камуфляж, пасажирами. Вони «запросили» директора пансіонату, депутата Новоазовської районної ради, громадського діяча, який активно займається проблемою внутрішньо переміщених осіб, Василя Васильовича Коваленка (12.12.1957г.р.) «проїхатися з ними». Василь Васильович сів за кермо свого авто ВАЗ 2110 і в супроводі позашляховика виїхав у невідомому напрямку.

Із того моменту і до сьогодні доля й місцезнаходження В.В. Коваленка залишаються невідомими. З 1 жовтня, за свідченням жителів Безіменного, селищем на згаданому вище авто В.Коваленка (але без номерів і з написами на кузові «полиция ДНР») роз’їжджають люди в камуфляжі. При цьому, жоден із «органів ДНР», які де-факто контролюють регіон, не підтверджує його «затримання» чи «етапування». Раніше В.В.Коваленко неодноразово «затримувався» представниками «ДНР», але щоразу його відпускали. Тепер ситуація значно серйозніша.

Усе це нам відомо зі слів доньки В.Коваленка, яка звернулася до Донбас SOS із повідомленням про зникнення батька. Між іншим, у Василя Васильовича — четверо дітей і шестеро онуків. Сім’я Коваленко у розпачі.

Зауважимо, що Василь Коваленко — донбаський активіст, громадський діяч, людина з активною громадською і правозахисною позицією, відомий на місцевому рівні борець із корупцією. Зокрема, він організовував акції протесту на захист навколишнього середовища (запобігання будівництву цирконієвого рудника в смт Володарське), боровся за інтереси місцевої громади щодо спірного земельного питання в 2012 році (генеральний план Маріуполя), він захищав права громадян, у яких, по суті, викрали 62 земельні ділянки на суму більш ніж 1 млн. доларів.

Прикметно, що з 8 червня Василь Коваленко приймав у себе в пансіонаті переселенців із зони АТО: Слов’янська, Краматорська, пізніше — Горлівки, Донецька… Через пансіонат пройшло більше 1 000 осіб. Були періоди, коли тут одночасно проживало до 250 внутрішньо переміщених осіб. Для них це місце стало не тільки дахом над головою, всі мешканці в «Бірюсі» були нагодовані та одягнені — ніхто не залишався осторонь, вистачало на всіх. Важливим є також те, що Василь Васильович ніколи не звертав уваги на політичні погляди жителів свого пансіонату, хоча вони були досить різними. Тільки завдяки щирому бажанню допомогти людям і прагненню знизити градус суперечностей у суспільстві, йому вдавалося зберігати мир і злагоду серед людей.

Зазначимо, що всупереч зникненню Василя Коваленка, його справа продовжує жити: 38 переселенців донині перебувають у пансіонаті, де їм колись дав притулок активіст. Тому на повернення Василя Васильовича з нетерпінням очікує не тільки його власна родина.

Якщо вам відомо будь-що про долю або місцезнаходження Василя Коваленка — просимо повідомити про це координаційний центр Донбас SOS:

0 800 30 911 0
* Дзвінки зі стаціонарних та мобільних в межах України безкоштовні
info@www.donbasssos.org