Спільне рішення проблем переселенців

12 грудня в межах обговорення проблем вимушених переселенців з Криму та Донбасу відбулась перша зустріч Міністра соціальної політики Павла Розенка із представниками волонтерських ініціатив та організацій. Серед представників громадськості брали участь ГО «Донбас SOS», ГО «Коловорот», Центр громадянської просвіти «Альменда», активісти «Крим SOS», Донецька обласна громадська організація «Комітет громадського захисту», доброчинна організація «Кожен може» та інші.
Активісти визначили перелік головних проблем, з якими стикаються люди, що покинули своє житло в зоні АТО. Зокрема, це отримання соціальної допомоги на дітей, батьки яких залишились в районі проведення антитерористичної операції, прийняття на облік внутрішньо переміщених осіб, поселення в санаторіях та компенсації проживання в них, розробка та покращення державної цільової програми допомоги вимушеним переселенцям.
Так, наприклад, оформлюючи документи під час становлення на облік переселенців, працівники управління соціального захисту переселенців вимагають додаткові довідки. У Міністерстві ж запевнили, що розроблять та нададуть усім управлінням соціального захисту роз’яснювальні документи, щоби попередити подібні ситуації.
Під час зустрічі до обговорення надалися питання технічного забезпечення управління соціального захисту та залучення волонтерських організацій до роботи управлінь з обліку переселенців. Подібні зустрічі відбуватимуться кілька разів на тиждень. Це значно покращить координацію між Міністерством та активістами, сприятиме роботі над загальною проблемою громадян, що стали вимушеними переселенцями.
— Ми сподіваємось на позитивні зміни в результаті діалогу між волонтерами та Міністерством, — підкреслює координатор правового напрямку ГО «Донбас SOS» Олеся Лящук. – Громадський сектор готовий йти назустріч державному апарату і приймати участь у розробці нормативних документів, формувати та долучати механізми вирішення проблем вимушених переселенців.
Далі буде.
Разом — Сила!