Звернення ГО “Донбас СОС” до Кабінету Міністрів України

Термінове звернення ГО “Донбас СОС” до Кабінет Міністрів УкраїниОфіс Президента України Олексій Гончарук (Oleksiy Honcharuk) Оксана Гаврилюк (Оксана Коляда).

Ми, команда Донбас СОС, закликаємо: постраждалі від збройного конфлікту цивільні громадяни — ВПО, ті хто залишився на ТОТ, хто живе вздовж лінії розмежування, — не повинні залишитися без уваги та захисту профільного міністерства.

ГО “ Донбас СОС” уже більше п’яти років допомагає внутрішньо переміщеним особам, людям, що проживають вздовж лінії зіткнення та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

До нас щодня звертаються десятки, а то й сотні наших громадян з приводу неможливості реалізації базових їх прав та свобод. Проблеми з забезпеченням житлом, умови проживання, невиплата пенсій, соціальної допомоги, проблеми при перетині КПВВ, оформлення документів, переведення ув’язнених, що залишилися в місцях несвободи в ОРДЛО, незаконне затримання на ТОТ, зниклі безвісти, відсутність допомоги пораненим та рідним загиблих, відсутність допомоги держави у відновлені зруйнованого житла, обмежені виборчі права, складний психологічний стан, — це далеко не повний список проблемних питань людей, з якими до нас звертаються щодня.

Станом на 02.09.2019 року зареєстровано 1 405 184 ВПО, близько 3 млн. українців живуть в окупації.

Мусимо констатувати, що в Україні досі відсутня належна комплексна державна політика щодо захисту постраждалого від збройного конфлікту на сході України цивільного населення. Проблеми наших співвітчизників можуть отримати рішення тільки за допомогою сильної державної структури рівня міністерства з усіма необхідними повноваженнями.

Ми завжди готові підтримати фаховою думкою, оперативними даними з ресурсів Донбас СОС та стояти з вами пліч-о-пліч у захисті прав та свобод постраждалого від конфлікту населення.

З повагою,
команда Донбас СОС