Держава й Донбас: Новини за 1-13 березня 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Початок програми “Доступна іпотека 7 %”,  індексація пенсійних виплат, законодавче регулювання електронних послуг працюючим особам та майбутнім пенсіонерам – все це в нашому дайджесті за першу половину березня.

Карантинні заходи

Як записатися до листа очікування вакцинації від COVID-19: інструкція від Мінцифри

Органи влади

Прийнято Постанову КМУ від 03 березня 2021 р. № 179 “Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року”

Статистика

Станом на 2 березня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 461 629 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Станом на 9 березня кількість внутрішньо переміщених осіб зросла до 1 461 862.

Соціальний захист

1 березня 2021 року розпочато автоматичний перерахунок пенсій. Очікується, що пенсії підвищаться у 8 мільйонів людей, у середньому сума підвищення становить 308 гривень, повідомляє Мінсоцполітики.

Набрала чинності Постанова Правління Пенсійного фонду України від 03.02.2021 N 2-1 “Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 25 січня 2008 року N 3-2”, якою врегульовано використання електронного кабінету користувача вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України при призначенні пільгового стажу.

Робота

Опубліковано Закон «Про внесення змін до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України” № 1212-IX, який Верховна Рада прийняла 4 лютого 2021 року.

Також опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 10 березня 2021 р. № 191 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою вносяться уточнюючі зміни до постанов, що регулюють реєстрацію в центрі зайнятості як безробітних. 

Опубліковано Постанову КМУ від 24 лютого 2021 р. № 199 “Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва”

Освіта

Опубліковано Розпорядження КМУ від 24 лютого 2021 р. № 147-р “Деякі питання реорганізації закладів освіти”, яким передбачено, між іншим, приєднання Національної академії державного управління при Президентові України до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, та ін. 

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 10 березня 2021 р. № 184 “Питання Єдиного державного веб-порталу цифрової освіти “Дія. Цифрова освіта”

Житло

Розпочала роботу програма “Доступна іпотека 7%”. На сьогоднішній день за цією програмою можуть видати кредит наступні банки: АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «ОЩАДБАНК», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «ПРИВАТБАНК», АТ «МЕГАБАНК», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «ОТП БАНК».

Лінія розмежування

За рішенням Командувача ООС усі контрольні пункти в’їзду/виїзду відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Проте, щоденний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» суміжна сторона розблоковує рух двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за перший та другий тиждень березня. 

Опубліковано Постанову КМУ від 24 лютого 2021 р. № 153 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України”.

Державний кордон

МОЗ оновило переліки країн “червоної” та “зеленої” зони.

Судова влада

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 9 березня 2021 року.

Верховний Суд: для оскарження вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ у заявника є три місяці (а не 10 днів).