
Прес-анонс
«Контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду: Реалії та перспективи»
У вівторок, 14-го березня о 14.00, в будівлі апарату Верховної Ради України відбудеться круглий стіл, що присвячений вдосконаленню роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) та полегшення перетину лінії розмежування на Донбасі громадянами України.
Організатори: міжфракційне депутатське об’єднання «Парламентська платформа майбутнього Донбасу», Координатор проектів ОБСЄ в Україні, представництво Ради Європи в Україні, ГО «Фундація.101», ГО «Донбас СОС».
Експерти цих організацій підготували конкретні пропозиції щодо вирішення нагальних проблем функціонування КПВВ та чіткі рекомендації до центральних органів державної влади.
Мова, зокрема, про відсутність прямого пасажирсько-транспортного сполучення, велике скупчення людей на переходах, небезпека обстрілів під час очікування черги переходу та мінування прилеглих територій, оформлення документів, а також доступ мешканців окремих районів Донецької і Луганської областей до спільного соціального, економічного, політичного, освітнього та правового простору України.
Спікери:
— перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг;
— народні депутати України – Ганна Гопко, Наталія Веселова, Віталій Курило, Юрій Павленко, Григорій Немиря, Сергій Тарута та інші;
— представники громадських організацій – Андрій Богданович, ГО «Фундація.101», Олександр Горбатко, ГО «Донбас СОС»,
— представники АТЦ, Міністерства з питань окупованих територій, Донецької та Луганської ВЦА.
Серед очікуваних результатів спільної роботи: розробка комплексної програми щодо КПВВ, зміни до Тимчасового Порядку перетину лінії зіткнення, збільшення часу роботи КПВВ з перспективою цілодобового функціонування, встановлення та запуск цілодобової роботи спостережних пунктів СММ ОБСЄ на всіх КПВВ Донецької та Луганської областей, забезпечення необхідних умов на КПВВ: пункти обігріву, освітлення, вода, пункти медичної допомоги, туалети тощо.
Дата проведення: 14 березня, 14:00
Місце проведення: будівля апарату Верховної Ради України (вул Грушевського, 18/2, каб. 12)
Акредитація обов’язкова за телефоном: +38 063 937-52-79 (акредитація у ВР не обов’язкова)