Встановлення факту народження і смерті на непідконтрольних територіях. Роз’яснюють юристи

На нашу Гарячу лінію часто звертаються з питаннями про встановлення факту народження або смерті на непідконтрольною території.

Законом передбачено, що справи про встановлення факту народження або смерті особи на території, що непідконтрольна  державній владі України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Також, прийняте судом рішення підлягає негайному виконанню. Копію рішення може на руки отримати або заявник самостійно, або ж така копія надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження чи смерті.

Заява про встановлення факту народження може бути подано батьками, родичами, їх представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами території, що непідконтрольна  державній владі України, незалежно від місця проживання заявника.

Про основні особливості встановлення факту народження або смерті на території, що непідконтрольна  державній владі, оформлення документів і тонкощах цього процесу розповідають наші юристи.

Шаблони заяв, про які йде мова в сюжеті, вже опубліковані на нашому сайті.

Рекомендації наших юристів тепер можна дивитися щочетверга, о 10-00 в прямому ефірі UKRLIFE.TV