Держава й Донбас: Новини за 18-31 липня 2021 року

Зміни до порядку в’їзду на територію України, публікація закону про скасування штрафів за в’їзд через Росію, перелік переможців першого відбору з числа осіб, які подали документи на отримання іпотечного кредиту від Уряду Німеччини – нагадуємо ці та інші події та рішення органів державної влади за останні два тижні.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 787 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”, якою з 5 серпня запроваджується обов’язкове проходження самоізоляції для осіб, що в’їжджають з Російської Федерації, та обов’язкове встановлення застосунку Вдома після перетину кордону або лінії розмежування для всіх осіб, що досягли 18 років. Аналіз “Донбас СОС”.

Органи влади

Опубліковано Указ Президента України №305/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року «Про додаткові заходи з координації реалізації державної політики у сфері громадянства», яким  у деклараціях держслужбовців запроваджується пункт про відсутність громадянства (підданства) іноземної держави, а також документів, які дають право на постійне проживання на території іноземної держави.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 21 липня 2021 р. № 750 “Щодо сприяння впровадженню технологічного підходу “Індустрія 4.0” в Україні”.

Опубліковано Розпорядження КМУ від 23 червня 2021 р. № 756-р “Про затвердження плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки”.

Адміністративні послуги

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 21 липня 2021 р. № 756 “Деякі питання оформлення і видачі документів, що посвідчують особу, яка потребує додаткового захисту”. З 1 вересня 2021 року запроваджується оформлення і видача біометричного посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, засобами Єдиного державного демографічного реєстру, роз’яснює ДМСУ.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 №  748  “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 р. № 127”, якою передбачено, що  з 1 липня 2021 року мінімальний розмір пенсійної виплати в осіб з інвалідністю І групи не може бути нижчим 2 200 гривень.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю”. Законом передбачено, що у разі невідповідності житла (жилих приміщень), в якому проживає особа з інвалідністю, вимогам щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю і неможливості його пристосування до потреб таких осіб за їх заявою або заявою їх законних представників проводиться заміна такого житла (жилих приміщень). Закон вводиться в дію через шість місяців.

Освіта

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 7 липня 2021 р. № 762 “Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти”.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 21 липня 2021 р. № 765 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами”, якою змінюється, між іншим, Положення про інклюзивно-ресурсні центри. Також прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 769, якою вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 “Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти”.

Житло

21 липня Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснив перший відбір переможців з числа кандидатів на отримання кредиту в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який реалізується Урядом України за підтримки Уряду Німеччини. Роз’яснення Мінреінтеграції. Прийом заяв від кандидатів для нового відбору вже відновлено. 

Фінанси

Опубліковано Закон України “Про платіжні послуги”

Опубліковано Закон України “Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України у зв’язку із втратою чинності Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Відповідно до Закону, до закінчення режиму тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя митні платежі щодо товарів, які переміщуються через митний кордон України з та на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не справляються».

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”. Законом, між іншим, визначено, що платники податків із податковою адресою на цій тимчасово окупованій території звільняються від обов’язку подання до контролюючих органів декларацій, звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення грошових зобов’язань та інші порушення податкового, митного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”.

Лінія розмежування

КПВВ функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Однак з семи відкритих КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в Станиці Луганській. Навпроти КПВВ Новотроїцьке суміжна сторона розблоковує рух для окремих громадян двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 24 липня та 31 липня

Підписано та опубліковано Закон України “Про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо тимчасових підстав незастосування адміністративних стягнень та заходів впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї”. Роз’яснення ДПСУ Коментар “Донбас СОС”

Судова влада

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 27.07.2021.