Студенти позбавлені законного права на державну підтримку

«Разом – сила» — це девіз команди Донбас SOS. Повністю слідуючи цьому гаслу, звертаємося до переміщених студентів для об’єднання зусиль у боротьбі за їх законне право на отримання державної підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Як ми вже писали раніше, Законом України №425-VIII  передбачена державна підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти для студентів-переселенців, учасників бойових дій та їхніх дітей, а також дітей, чиї батьки постраждали у районі проведення АТО під час бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту. Однак ця державна підтримка не працює де-факто через відсутність затверджених Кабінетом Міністрів підзаконних актів.

Такою державною підтримкою є повна або часткова оплата навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, соціальні стипендії, безоплатне проживання в гуртожитку та інше.

Більшість навчальних закладів не могли виконати норми Закону та надавати таку підтримку у 2015-2016 навчальному році. Та знайшлись все ж і такі, що все ж знайшли можливість часткового виконання Закону та надавали відповідним групам студентів можливість безоплатного проживання в гуртожитку. Останні дні до нас почали звертатися студенти таких навчальних закладів – через відсутність затвердженого порядку та умов надання державної цільової підтримки та передбачених на це бюджетних коштів. Дирекція студмістечок таких навчальних закладів наразі вимушена вимагати у студентів повернення коштів за проживання у гуртожитках у 2015/2016 навчальному році  і має на це законне право – пройшло вже 7 місяців із часу прийняття Закону, а Кабміном все ще не виконані його норми.

Звертаємося до всіх студентів, які підпадають під норми Закону, із закликом нагадати Прем’єр-Міністру про себе, та про те, що закони України треба виконувати: в письмовій формі – офіційному Студентському зверненні.

 

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.
01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2
студента _________________________
_________________________________
_________________________________
П.І.Б. ____________________________
_________________________________
адреса ___________________________
________________________________
________________________________

Шановний Арсенію Петровичу!

Щиро засвідчую Вам свою повагу, та, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», звертаюся до Вас із наступним.

14 травня 2015 року Верховною Радою був прийнятий Закон України №425-VIII«Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» (далі — Закон).

Згідно із Законом, Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Однак, оскільки станом на сьогодні Кабінетом Міністрів України не було затверджено державної цільової програми підтримки, порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, що передбачені Законом, а також не було запропоновано на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету, які передбачатимуть фінансування такої державної цільової програми, мій навчальний заклад не в змозі виконати вимоги Закону щодо надання вищезазначеної державної підтримки, а я – скористатися своїм законним правом на отримання цієї підтримки, що передбачена Законом.

У зв’язку з цим, звертаюся до Вас із вимогою термінового виконання Закону, а саме:

—        терміново затвердити державну цільову програму підтримки, порядок та умови надання державної цільової підтримки зазначених Законом груп студентів, передбачивши можливість надання відповідної підтримки від початку 2015/2016 навчального року;

—          терміново подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про

внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Про результати розгляду звернення прошу інформувати мене у визначений законом термін на вказану вище поштову адресу.

З повагою,

___________________________             

«_____» ________________ 2016 р.

І пам’ятайте: разом-сила!