Нова форма Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

21.02.2017 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики України від 27.12.2016  № 1610 «Про затвердження форми Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», яким затверджено нову форму Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

В оновлену форму довідки внесені наступні зміни:

(1) Включили можливість зазначення даних про будь-який документ, що посвідчує особу, а не лише паспорт, як було раніше. Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» не лише паспорт є тим документом, який посвідчує особу.

(2) Виключили необхідність надання даних про зареєстроване місце проживання.

Натомість включили положення щодо надання відомостей про останнє зареєстроване місце проживання / перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та про останнє фактичне місце проживання / перебування внутрішньо переміщеної особи на такій території.
(3) Розширили перелік відомостей про наявність інвалідності.

Доповнили надання інформації щодо «причини настання інвалідності», «групи (підгрупи) інвалідності», «нозологічних ознак»,  «потреб у технічних та інших засобах реабілітації», «потреб у санаторно-курортному лікуванні».
(4) Включили необхідність надання даних щодо:
Наявності у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Наявності у будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж Крим та непідконтрольні уряду райони Донецької та Луганської областей, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.
(5) Включили необхідність надання даних щодо ідентифікаційного номеру фізичної особи.

Завантажити зразок заяви можна за посиланням

Коментар наших юристів: Якщо більшість із внесених змін мають позитивне значення, то включення до інформації, яку особі необхідно вказати при поданні заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи даних щодо наявності у будь-кого із членів сім’ї коштів на депозитному банківському рахунку чи наявності у власності житла виглядає не зовсім зрозумілим та логічним. Таку інформацію особа вказувала раніше тільки тоді, коли вона подавала окрему заяву про надання щомісячної адресної допомоги, оскільки допомога не призначається у випадку наявності у будь-кого із членів сім’ї коштів на депозитному банківському рахунку у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб чи наявності у власності житла в регіонах, інших ніж Крим та непідконтрольні уряду райони Донецької та Луганської областей, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення. Для отримання ж довідки внутрішньо переміщеної особи таку інформацію вказувати було не потрібно, оскільки наявність депозиту чи житла жодним чином не впливає на факт того, що особа змушена була залишити чи покинути місце свого проживання, внаслідок чого вона тепер має право на отримання довідки внутрішньо переміщеної особи.