Держава й Донбас: головні новини 25 — 30 квітня 2021 року

Переподання заяв на призначення субсидій, скасування обов’язкової ДПА та капітальний ремонт багатоквартирних будинків за рахунок співвласників – ці та інші рішення органів влади, опубліковані на цьому тижні, в нашому дайджесті.

Органи влади

Опублікована Постанова КМУ від 21 квітня 2021 р. № 398 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”.

Опублікована Постанова КМУ від 14 квітня 2021 р. № 409 “Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою” для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, та осіб, які мають намір набути громадянство України.

Статистика

Станом на 26 квітня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 465 654 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковано Розпорядження КМУ від 14 квітня 2021 р. № 338-р “Про затвердження плану заходів щодо підтримки осіб з інвалідністю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та посилених протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, мінімізації її наслідків”

Опубліковано Постанову КМУ від 21 квітня 2021 р. № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей” про надання допомоги на провадження власної підприємницької діяльності. Постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 квітня 2021 р. № 434 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою встановлено, що особи з числа дітей-сиріт та осіб, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, за їх вибором можуть продовжити проживати і виховуватися у дитячому будинку сімейного типу або прийомній сім’ї до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійнотехнічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Оплата ЖКХ, субсидії

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Згідно роз’яснень на сайті “Урядового кур’єра”, з травня 2021 року всі отримувачі субсидій мають подати нову заявку на її отримання. Це можна буде зробити протягом наступних п’яти місяців, зокрема онлайн або поштою. «92% субсидіантів отримують цю держдопомогу в готівковій формі. З травня всі 100% отримуватимуть її живими грошима. Також запроваджуються нові правила стосовно тих, кому її не призначатимуть. Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку понад 100 тисяч гривень, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тисяч гривень, субсидію вам, звісно, не призначать. Проте для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться” (Д.Шмигаль). Нагадуємо, що подати заяву можна онлайн при наявності ЕЦП або BankID на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua/

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” від 3 грудня 2020 року № 1060-IX. Відповідно до цього закону, укладення договорів з постачальниками комунальних послуг та з керуючими компаніями покладається на співвласників багатоквартирних будинків або на кінцевих споживачів. Також у законі зазначено, що капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, здійснюється за рахунок співвласників.

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 03 березня 2021 р. № 407 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 і від 30 листопада 2016 р. № 867”. Постановою затверджено перелік наборів відкритих даних в новій редакції.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 квітня 2021 р. № 418 “Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі”.

Освіта

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)”. Згідно Закона, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження обов’язкової державної підсумкової атестації, але мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Опубліковано Розпорядження КМУ від 14 квітня 2021 р. № 322-р “Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку дослідницьких інфраструктур в Україні на період до 2026 року”. 

Житло

Повідомляється, що Уряд затвердив порядок надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту у розмірі 25,5 млн євро, наданих Кредитною Установою для Відбудови (KfW). Реалізація порядку створить можливість для внутрішньо переміщених осіб отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови – 3% річних. В рамках проєкту в 2021 – 2022 роках планується забезпечити житлом приблизно 680 сімей або 1768 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.

При цьому, як зазначається, відбір переможців з числа кандидатів, які перебуватимуть у новоствореній черзі, відбуватиметься шляхом випадкового вибору.

Судова влада

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 27.04.2021

Мінреінтеграції повідомило, що Верховний Суд дозволив не подавати відмову від РАЦСу в місцеві суди при оформленні свідоцтва про народження або смерть, якщо людина народилася або померла на ТОТ.