Апеляція 365 постанови

Вчора о 13:15 в 10 залі Шостого апеляційного адміністративного суду відбулося засідання по справі №640/18720/18 за апеляційною скаргою Кабінета Міністрів України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправними та скасування окремих положень Постанови Кабінету Міністрів України №335 від 25 квітня 2018 року стосовно Окремого Порядку виплати соціальної допомоги (та пенсії) за минулий період.

Ми неодноразово писали про рух цієї справи, наприклад тут.

Це означає, що рішення суду 1-ї інстанції, якими визнані незаконними та нечинними відповідні норми Постанови 365 КМУ стосовно Окремого Порядку, вступило в законну силу (нагадуємо, що саме на ці норми посилалися структурні підрозділи органів ПФУ, відмовляючи у виплаті пенсії за минулий час).

І це могло б стати ковтком свіжого повітря для пенсіонерів, які на даний час позбавлені можливості отримати своє майно (пенсію), яке незаконно утримує Пенсійний Фонд України, але… Як ми писали тут, в останній момент КМУ переніс ці норми з косметичними змінами до Постанови 788 КМУ від 21.08.2019 року, уникнувши таким чином обов’язку почати виплати пенсіонерам-внутрішньо переміщеним особам. Як розцінювати такі дії вищого органу виконавчої влади України — питання відкрите. Але ми зробили все, що залежало від нас для скасування цієї ганебної норми, та будемо й далі робити все можливе, щоб життя наших співгромадян ставало щасливішим.

Вітаємо вас (та й нас) з цією маленькою, але символічною перемогою.

Ну й продовжуємо лупати сю скалу.

Окрема подяка адвокату Євгенії Капалкіній за допомогу у представництві інтересів Позивача у суді.