Держава й Донбас: Новини за 31 жовтня — 6 листопада

фото: shatsk.rayon.in.ua

Нові штрафи для “безмасочників”, статистика по вступу до українських вишів з ТОТ та інші новини від державних органів – у нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

Законом статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою, яка передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будівлях, громадському транспорті під час дії карантину без масок, що закривають ніс та рот. Штраф за порушення складає від 170 до 255 грн, працівники поліції будуть мати право стягнути його на місці. 

Закон ще не набрав чинності, очікується підпис Президента та офіційна публікація.

Державні органи

МОЗ запустило роботу контакт-центру з протидії поширенню COVID-19. Відтак, зателефонувавши за номером 0-800-60-20-19, кожен громадянин може отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19. Роз’яснення МОЗ

Статистичні дані

До українських закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму у 2020 році вступило 2026 осіб. — МОН

У жовтні кількість лікарняних по ізоляції від COVID-19 зросла на 55% — Фонд соціального страхування України

Станом на 2 листопада 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 458 161 переселенець з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

-Опублікована Стратегія цифрової трансформації соціальної сфери. Між іншим, Стратегія передбачає створення Єдиного соціального реєстру, до якого включатиметься інформація про отримувачів усіх видів соціальної допомоги з обов’язковим зазначенням їх статусу, та забезпечення можливості обслуговування громадян незалежно від їх зареєстрованого місця проживання.

-Верховна Рада України усунула обмеження щодо фінансування Фондом соціального страхування України у період дії карантину:

  • одноразових страхових виплат у разі стійкої втрати працездатності або смерті працівника;
  • спеціальних медичних та постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, зокрема, для осіб з інвалідністю;
  • ліків і виробів медичного призначення для потерпілих на виробництві;
  • санаторно-курортного лікування потерпілих, осіб з інвалідністю;
  • реабілітаційного лікування працюючих після перенесених захворювань і травм.

Роз’яснення ФССУ

-Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України»

Законом закріплено норму, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, повинні забезпечувати безоплатним харчуванням дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти), помер, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Освіта

Повернути кошти за пробне ЗНО-2020 можна до 1 грудня. Як це зробити, нагадує МОН

Житло

-Створюється спеціальна компанія, яка буде докапіталізована Урядом і зможе забезпечити створення фінансово-кредитних механізмів, а саме: запустити іпотечне кредитування і фінансовий лізинг на житло на прийнятних умовах, повідомив міністр фінансів.

-Уряд схвалив проект Закону «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2021 рік», який було розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Прийняття програми дозволить майже 70 тис. мешканців гуртожитків приватизувати свої помешкання, роз’яснює Міністр розвитку громад та територій України.

Військовий обов’язок

Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо відстрочки від призову на строкову військову службу деяких категорій громадян”. Закон встановлює відстрочку від призову на строкову службу працівникам служби цивільного захисту.

Перетин лінії розмежування 

До 15 листопада включно, за наказом командувача операції Об’єднаних сил, вільний пропуск осіб через КПВВ «Станиця Луганська» тимчасово не здійснюється. 

Лінію розмежування у цьому КПВВ громадяни можуть перетнути у разі слідування до зареєстрованого місця проживання на тимчасово окупованій території України. Також залишається можливість пропуску громадян за окремим рішенням командувача ООС. Роз’яснення МВС

2 та 6 листопада окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Зона ООС

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» щодо допуску дізнавачів, слідчих та прокурорів до району здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях». Роз’яснення

Судова влада

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов жительки міста Луганськ, яка просить суд зобов’язати Державу Україна забезпечити роботу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі Луганська. Вона стверджує, що внаслідок бездіяльності держави, протягом понад шести років вона не отримує пенсію, тому серед інших вимог позову — стягнути на її користь матеріальну та моральну шкоду у загальному розмірі майже 150 тис. грн. 

Перший апеляційний адміністративний суд опублікував дайджест судової практики за жовтень (в тому числі рішення з приводу зарахування роботи у районах Крайньої Півночі до трудового стажу, та ін.). 

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».