Держава й Донбас: Новини за 9 – 21 серпня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Реєстрація місця проживання дитини онлайн, продовження терміну вступу до закладів професійної освіти, новий показник середньої заробітної плати для призначення пенсій та інші новини – в нашому дайджесті.

Карантинні заходи
Опубліковано новий перелік “червоних”, “помаранчевих” та “жовтих” зон небезпеки поширення COVID-19, який починає діяти з 24 серпня
Опублікована Постанова КМУ № 712 від 12.08.2020 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 р. № 331 і від 22 липня 2020 р. № 641»

Статистичні дані
Станом на 10 серпня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 451 496 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.
Станом на 17 серпня 2020 року — вже 1 452 519.

Адміністративні послуги
3 11 серпня 2020 року введено в експлуатацію оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Але при цьому користувачі повідомляють про проблеми в його роботі.

Опублікована та набрала чинності Постанова КМУ від 29 липня 2020 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження послуги з оформлення єдиного електронного квитка”. Оформлення квитка буде здійснюватися на порталі.

Опублікована та набрала чинності Постанова КМУ від 22 липня 2020 р. № 701 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 і від 10 липня 2019 р. № 691”, яка передбачає можливість реєстрації місця проживання дитини онлайн з використанням електронного цифрового підпису

Соціальний захист
Міністерством соціальної політики переведено в електронну форму Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги. Реєстр знаходиться за посиланням.
Пояснення Міністерства.
Мінреінтеграції планує впровадити електронні послуги для ВПО, в тому числі отримання довідок ВПО онлайн та подачу заяв на виплату щомісячної адресної допомоги
Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) за червень 2020 року, який застосовуватимуть під час призначення пенсій. Цей показник на одну застраховану особу становить 11 197 гривень 38 копійок.

Робота
Опублікований та набрав чинності Закон України “Про сільськогосподарську кооперацію”. Закон вводиться в дію через три місяці (з 15 листопада 2020 року)

Освіта
Діти з ТОТ мають можливість для вступу на бюджет за квотою 2 після 20 серпня шляхом підписання контракту, а потім відбудеться переведення на державну форму навчання.
Заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада. Лист із рекомендацією продовжити терміни вступу був розісланий 18 серпня 2020 року обласним управлінням освіти і науки.
МОН надіслало роз’яснення щодо старту навчального року в закладах профосвіти.

Перетин лінії розмежування
10, 14, 17 та 21 серпня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь.

Адміністративна межа з окупованою територією АР Крим
Роз’яснення ДПСУ щодо порядку перетину.

Судова влада
Кожні 4 із 5 пенсійних спорів вирішено Окружним адміністративним судом м. Києва на користь позивачів.
Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» КУпАП станом на 15 серпня 2020 року (стягнення накладаються судами у менш ніж 10 % випадків).

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».