Держава й Донбас: Новини за 21 — 31 грудня 2020 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Зміни до Порядку надання тимчасового житла ВПО, нова структура КПВВ, зміни у порядку отримання житлових субсидій, запровадження з квітня місяця можливості отримувати пенсії поштою: всі новини державних органів за кінець 2020 року в нашому дайджесті.

Державні органи

Відповідно до Розпорядження КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1619-р, розпочала свою роботу Національна соціальна сервісна служба.

Опубліковано Постанову КМУ від 28 грудня 2020 р. № 1336 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. № 606”. Роз’яснення КМУ

Повідомляється, що Уряд схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

Опубліковано Постанову КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1358 “Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі”

Статистика

Станом на 21 грудня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 317 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Станом на 28 грудня 2020 року їх залишилося лише 1 459 131.

Адміністративні послуги

З 1 січня 2021 року відкриваються нові бюджетні рахунки для сплати податків, згідно повідомленню КМУ.

З 1 січня 2021 року несуттєво зросте загальна вартість оформлення паспорта громадянина України у формі картки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, повідомляє Державна міграційна служба.

Повідомляється, що Уряд готує запуск реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання онлайн. Відповідна Постанова КМУ від 28 грудня 2020 р. № 1364 “Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі” вже опублікована.

Також опубліковано Постанову КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1362 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207”, якою затверджується порядок взаємодії між реєстрами органів територіальних громад, Єдиним державним демографічним реєстром та ін. щодо інформації про реєстрацію місця проживання громадян.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1324 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”Роз’яснення КМУ 

Опубліковано Постанову КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1279 “Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги”, якою з 1 квітня 2021 року передбачена можливість доставки пенсій та соціальних виплат поштою для всіх категорій отримувачів за їх заявою.

Робота

Роз’яснення Державного центру зайнятості щодо правового регулювання роботи на умовах неповного робочого часу

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 грудня 2020 р. № 1342 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 “Про затвердження Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва” (програма кредитування 5-7-9 %). Роз’яснення КМУ 

Освіта

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Зареєструватись для участі в пробному ЗНО можна буде на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, повідомляє МОН.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення». Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці МОН просить надсилати до 25 січня 2021 року.

Авто

Опубліковано Постанову КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1273 “Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів”.

Житло

У 2020 році 74 громадян отримали компенсацію за зруйноване житло в Донецькій та Луганській областях, повідомляє Мінреінтеграції

Прийнято та опубліковано Постанову від 23 грудня 2020 р. № 1311 “Про внесення змін до Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, якою запроваджуються нові підставі для відмови у наданні тимчасового житла (в т.ч. неотримання ордера протягом 30 днів), нова підстава для прийняття рішення про дострокове припинення надання житлового приміщення (якщо особа більше ніж половину часу проживає на тимчасово окупованій території) та надається більше свободи у прийнятті рішень органам місцевого самоврядування.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1360 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 967 “Про затвердження Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013—2020 роки”, якою продовжено термін дії вказаної програми до 2023 року. Статистика від фонда “Держмолодьжитло”

Лінія розмежування

Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». В КПВВ «Новотроїцьке» пропуск відновлюється  двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. 

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 грудня 2020 р. № 1368 “Про затвердження Положення про облаштування контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з них”. Відповідно до Постанови, в рамках КПВВ будуть створені окремо режимні зони, де буде здійснюватися пропуск осіб, та сервісні зони, де буде розміщено центр надання адміністративних послуг, відділення банку, відділення поштового зв’язку, аптечний пункт, приміщення для надання медичних послуг, сервісний центр МВС, розміщення представників Пенсійного фонду України, управління праці та соціального захисту населення, та ін., а також зупинка громадського транспорту.

Судова влада

В Окружному адміністративному суді міста Києва оскаржується продовження Урядом карантину.

На сайті Верховного Суду розміщено матеріали вебінару «Захист соціальних прав внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп: Європейська соціальна хартія, інші стандарти Ради Європи й практика адміністративних судів в Україні», який в онлайн-режимі відбувся 25 листопада 2020 року.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».