Держава й Донбас: Новини за 24 жовтня — 6 листопада 2021 року

Зміни до порядку оформлення паспорта громадянина України, закон про можливість реєстрації за місцем проживання в електронному вигляді, роз’яснення Держпраці з приводу відсторонення від роботи у зв’язку з відмовою від вакцинації, підсумки вступної кампанії з тимчасово окупованих територій та нова міністерка реінтеграції – ці та інші події в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1126 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677. Постановою спрощено процедуру оформлення COVID-сертифікату в мобільному додатку Дія. Роз’яснення Мінцифри

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 04 листопада 2021 р. № 1156 Про внесення змін до Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, якою скорочено термін дії сертифікатів про одужання від COVID-19.

Мінреінтеграції нагадує, як отримати щеплення від COVID-19, якщо ви проживаєте на тимчасово окупованій території

Лікарняні не підлягають оплаті під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації, наголосив Фонд соціального страхування України.

Державна служба України з питань праці надала роз’яснення щодо відсторонення від роботи працівників у зв’язку з відмовою від вакцинації.

З 30 жовтня до “червоної” зони перейшли Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька та Чернігівська області, з 1 листопада — місто Київ. З 8 листопада до “червоної зони” перейде Волинська область. Статистика на сайті Центра громадського здоров’я.

Органи влади

Верховна Рада звільнила О.Ю. Рєзнікова з посади віцепрем’єра – міністра реінтеграції. Він очолив міністерство оборони. Міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій призначена І.А.Верещук.

Національні стратегії

Опубліковано Розпорядження КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1344-р Про схвалення Стратегії протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та затвердження плану заходів з її реалізації.

Також на засіданні 28 жовтня була схвалена Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб та операційний план її реалізації. Текст Розпорядження КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1364-р.

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 01 вересня 2021 р. № 1109, якою внесено зміни в тому числі до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302. Тепер для оформлення паспорта можна звертатися до будь-якого відділення ДМС незалежно від місця проживання. Також визначено, що для встановлення особи достатньо одного свідка з числа родичів старше 14 років. Додаткові пояснення на сайті ДМС.

Верховна Рада України прийняла Закон Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні. Інформація на сайті ВРУ. Закон набирає чинності з 1 грудня 2021 року, крім окремих положень. Пояснення на сайті ДМС.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1113, якою затверджено нову редакцію порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади (згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 р. № 576), і порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 587.  В новому порядку зазначено, між іншим, що особам з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю І групи), особам похилого віку, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткових мінімуми, соціальні послуги надаються за власний рахунок цієї особи. Іншим категоріям соціальні послуги надаються з установленням диференційованої плати відповідно до законодавства.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1129 Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 497 і від 27 грудня 2017 р. № 1057. Цією Постановою, між іншим, порядок проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб затверджено в новій редакції.

Пенсійний фонд України оприлюднив статистику щодо кількості пенсіонерів та розміру пенсійних виплат за 9 місяців 2021 року.

Освіта

МОН презентувало підсумки вступної кампанії 2021 року до закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.

Робота

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1121 Про реалізацію експериментального проекту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості.

Житло

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1111 Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла. Зазначено, що у разі коли кандидат одночасно є ВПО та УБД, він може обрати обидві підстави для реєстрації та подати дві окремі заяви про намір отримати кредит. Після отримання кредиту кандидат автоматично виключається з іншого реєстру. Також, відповідно до змін, кандидат має право один раз подати заяву про відмову від отримання кредиту на один календарний рік. Якщо кандидат відмовляється від надання кредиту вдруге, він втрачає право на отримання кредиту за своїм порядковим номером у реєстрі.  

Набрала чинності Постанова КМУ від 21 жовтня 2021 р. № 1106 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і 29, якою спрощено отримання кредитів по програмах «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%». Роз’яснення на сайті Міністерства фінансів.

Авто

Опубліковано Постанову КМУ від 29 вересня 2021 р. № 1091 Про внесення змін до Правил дорожнього руху, яка набула чинності з 1 листопада 2021.

Головний сервісний центр МВС нагадує, як отримати нове водійське посвідчення поштою згідно нещодавніх законодавчих змін.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно – це Станиця Луганська, але через блокування суміжною стороною потік осіб, які його перетинають, надалі скорочується. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 30 жовтня та 6 листопада.