Держава й Донбас: Новини за 26 вересня — 9 жовтня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Чергове продовження карток “Ощадбанку”, електронна довідка ВПО, скасування обмежень на в’їзд іноземців та інші важливі рішення органів державної влади за останні два тижні в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»

Відповідно до п.4 Прикінцевих положень Закону, у період дії карантину Кабінету Міністрів України надається право скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Державні органи

Мінреінтеграції та Генпрокуратура планують спільно створити Центр документування фактів порушень прав людини. Джерело.

Статистичні дані

Станом на 6 жовтня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 302 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Джерело . При цьому станом на 28 вересня 2020 року кількість осіб дорівнювала 1 458 502.

Адміністративні послуги

Опублікована та набрала чинності Постанова КМУ № 910 від 16.09.2020 „Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”, якою врегульоване використання довідки ВПО в додатку “Дія”. Повідомляється, що довідка ВПО вже активна в додатку.

“Нова пошта” та банківські установи повинні приймати документи у додатку “Дія”.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 30 вересня 2020 р. № 897 “Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Роз’яснення Мінсоцполітики з цього приводу тут.

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 листопада 2020 року

Міністерство соціальної політики звітує про надані у 2020 році соціальні послуги.

Освіта

Станом на початок жовтня до українських закладів вищої освіти на місця державного замовлення вступило майже 2 000  осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та анексованого Криму. Зарахування вступників з ТОТ триватиме ще до 23 жовтня 2020 р. Інформація МОН

Розпочато проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Орієнтовно в листопаді державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі.

Житло

Кабінет Міністрів України на засіданні 9 жовтня, розподілив субвенції з державного бюджету для придбання житла внутрішньо переміщеним особам. Планується придбати 23 квартири та 8 будинків для тимчасового проживання 90 ВПО, повідомляє Мінреінтеграції.

Фінанси

Підписано та опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій”. Законом встановлюється обов’язок для фінансових установ розкривати повну вартість мікрокредиту та обмежує максимальну суму штрафів та пені. Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року. Роз’яснення НБУ

Вибори

Розроблений посібник для суддів «Місцеві вибори 2020»

Перетин лінії розмежування 

26 вересня, 2, 5, 9 жовтня окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через свій блокпост на дорожньому коридорі Донецьк – Маріуполь. Інформація ДПСУ за цей та минулий тиждень

1 жовтня КПВВ “Станиця Луганська” припинив роботу у зв’язку з пожежею. 5 жовтня роботу КПВВ було відновлено. Інформація ДПСУ.

Державний кордон

Опублікована та набрала чинності Постанова КМУ № 888 від 28.09.2020 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641”, якою були скасовані тимчасові обмеження на в’їзд іноземців до України та уточнені вимоги для в’їзду іноземців. Роз’яснення ДПСУ

Судова влада

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 25 вересня та на 02 жовтня 2020 року

Тернопільський окружний адміністративний суд: однією із найбільш поширених категорій спорів, які виникають між громадянами та суб’єктами владних повноважень, є спори з приводу призначення та перерахунок пенсії. Більш як 95% таких спорів вирішено ТОАС на користь громадян.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».