Держава й Донбас: Новини за 7 — 20 листопада 2021 року

Новий Порядок виплати пенсійних заборгованостей, зміни у законодавстві про дитяче харчування, новий відбір отримувачів кредиту 3% для ВПО – нагадуємо, що відбулося у державі за останні два тижні.

Національні стратегії

Опубліковано Розпорядження КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1364-р “Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року”.

Адміністративні послуги

Верховна Рада України прийняла Закон “Про адміністративну процедуру” (законопроєкт 3475). Закон повинен суттєво змінити порядок взаємодії громадян з органами влади. Він набуде чинності через рік після офіційної публікації. Інформація на сайті Ради.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 10 листопада 2021 р. № 1165 “Про затвердження Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України.

«Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території”. Новим Порядком встановлено, що облік сум пенсійних заборгованостей за минулий період ведеться територіальними органами Пенсійного фонду України, в яких відповідні особи перебувають на обліку як одержувачі пенсій. Виплати будуть здійснюватися щомісяця отримувачам, яких включено до переліку станом на 1 січня відповідного року. Щомісячна виплата буде дорівнювати розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому законом на 1 січня календарного року, та буде виплачуватися до моменту погашення суми заборгованості. Таким чином, виплати заборгованостей почнуться з 2022 року. Отримати заборгованість згідно цього Порядку зможуть також особи, яким не виплачено (але нараховано) недоотриману пенсію у зв’язку із смертю пенсіонера з числа внутрішньо переміщених осіб або осіб, які проживали на тимчасово окупованій території України і не були взяті на облік як внутрішньо переміщені особи на контрольованій Україною території.

Опубліковано Постанову КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1134 “Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, якою передбачена можливість подання заяви на виплату допомоги на наступний 6-місячний строк через Портал “Дія”. Слід зазначити, що на порталі “Дія” така можливість наразі відсутня.

Опубліковано Постанову КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1142 “Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми”.

Опубліковано Постанову КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1144 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту споживачів комунальних послуг”, якою, між іншим, Заяву про призначення та надання житлової субсидії затверджено в новій редакції.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 10 листопада 2021 р. № 1167 “Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок”, яка набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері забезпечення дитячим харчуванням у відповідність з вимогами законодавства Європейського Союзу”. Законом, між іншим, передбачено, що безоплатне харчування для дітей-ВПО повинно забезпечуватися з державного бюджету. Закон вводиться в дію 13 травня 2022 року.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 15 листопада 2021 р. № 1184. Цією Постановою із переліку доходів, які враховуються при розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї для усіх видів державної соціальної допомоги, виключені суми, які виплачуються з державного чи місцевого бюджету на придбання житла, та кошти, отримані від продажу квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, у разі купівлі іншої квартири (будинку) протягом шести місяців після здійснення такого продажу (внесено зміни у Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632. Також постановою внесено зміни до Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг…” (зокрема, затверджено в новій редакції Декларацію про доходи) та до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 (зокрема, додано положення про те, що у разі смерті пільговика, на обліковому записі якого станом на 1 червня наявні залишки коштів пільг, член сім’ї померлого, на якого поширювалися пільги, може отримати такі кошти шляхом перерахування їх на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий за його заявою, поданою до АТ «Ощадбанк» не пізніше ніж 1 грудня того ж року).

Правовий захист

Верховна Рада України прийняла Закон України “Про медіацію” (законопроєкт 3504), яким запроваджується нова позасудова процедура врегулювання спорів. Інформація на сайті ВРУ.

Освіта

Опубліковано Постанову КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1131 “Про затвердження Порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти”.

Опубліковано Постанову КМУ від 3 листопада 2021 р. № 1132 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 та від 6 березня 2019 р. № 221”, якою, між іншим, затверджені в новій редакції Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр.

Опубліковано Постанову КМУ від 28 жовтня 2021 р. № 1160 “Деякі питання забезпечення організації та надання освітніх послуг дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога”. Постановою створюється державна установа «Школа супергероїв», яка повинна організувати та забезпечити надання освітніх послуг у сфері дошкільної та повної загальної середньої освіти особам, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога в закладах охорони здоров’я.

Робота

Офіційно оприлюднено Наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 № 839-21.

Житло

17 листопада 2021 року у Держмолодьжитлі відбувся черговий відбір отримувачів житлового кредиту під 3 % річних із числа ВПО. За результатами відбору визначено 100 переможців. Інформація на сайті Держмолодьжитло.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно – це Станиця Луганська. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 13 та 20 листопада.

Судова влада

Верховний Суд постановив, що необхідність звернення до комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років є лише в тому випадку, коли в трудовій книжці відсутні дані про безпосередню зайнятість протягом повного робочого дня у виробництві зі шкідливими умовами праці.