Держава й Донбас: Новини за 7 — 14 листопада

фото: shatsk.rayon.in.ua

“Карантин вихідного дня”, відкриття КПВВ та деякі інші постанови КМУ — в нашому дайджесті.

 

Карантинні заходи

Опублікована Постанова КМУ від 11 листопада 2020 р. № 1100, якою змінюються умови карантину в Україні та запроваджується “карантин вихідного дня”

Інфографіки КМУ: загальна; щодо карантину вихідного дня

 

Статистичні дані

Станом на 10 листопада 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 458 050 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

 

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 листопада 2020 р. № 1098 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Цією постановою передбачено, що відкриття рахунку для виплати пенсії майбутньому пенсіонеру може здійснюватися за заявою безпосередньо до Пенсійного фонду, без необхідності звернення до банку.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про запровадження експериментального проекту з реалізації функціоналів першої черги Єдиної інформаційної системи соціальної сфери”. Роз’яснення ПФУ. Тексту постанови поки що не опубліковано.

 

Освіта

Міністерство освіти і науки рекомендує з 16 листопада 2020 року проводити навчання в закладах вищої та фахової передвищої освіти за змішаною формою (з можливістю дистанційного навчання).

 

Перетин лінії розмежування 

Згідно рішення Командувача об’єднаних сил, з 8:00 10 листопада в усіх КПВВ у районі проведення операції Об’єднаних сил відновлюється пропуск осіб і транспортних засобів через лінію розмежування. Але протилежна сторона здійснює пропуск лише з боку КПВВ “Станиця Луганська” та КПВВ “Новотроїцьке” — з боку останнього лише по визначених днях. Графік роботи КПВВ — 8.00 — 16.00. Статистика ДПСУ

9 та 13 листопада окупаційна адміністрація Донецької області здійснювала пропуск через блокпост “Оленівка”.

 

Юридична допомога

З якими проблемами переселенці найчастіше звертаються до БПД — розповідає Мінюст.

 

_____

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».