Чого чекати після подання заявки на отримання коштів від міжнародних організацій через єДопомогу? Відповідаємо на головні запитання

З 31.05.2022 року через платформу єДопомога можна подати заявку на отримання фінансової підтримки від міжнародних організаційЗаявку подати доволі просто, і здавалось, що проблем бути не повинно.  Проте, як показала практика та звернення на Гарячу лінію нашої організації, питання є. І таких питань значно більше, ніж відповідей на самому сайті.

Донбас SOS надіслав запит до Мінсоцполітики із проханням роз’яснити деякі моменти та надати більше інформації щодо процесу подачі та розгляду заявок для надання фінансової підтримки від міжнародних організацій. Публікуємо актуальну інформацію в форматі питання-відповіді (з урахуванням відповіді Мінсоцполітики, яка надійшла на наш запит. Із самою відповіддю ви можете ознайомитись нижче). 

Зверніть увагу, що в цій статті ми говоримо про фінансову підтримку саме від міжнародних організацій (не про виплату допомоги на проживання від держави).

Хто може отримати грошову допомогу від міжнародних організацій? 

 • переселенці, які перебувають в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Тобто особи, які перемістилися та оформили довідку внутрішньо переміщеної особи (далі — ВПО) по новому місцю проживання
 • особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або таких, що знаходяться в зоні активних бойових дій України.

Тобто якщо особа не переміщувалась, не оформлювала довідку ВПО, та зараз проживає на окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій, вона має право на допомогу. 

Які документи потрібні? 

Інформацію про необхідні документи можна знайти на самій платформі єДопомога

А саме:

 • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
 • РНОКПП (ІПН)
 • Паспорт громадянина України, ID-картка, Посвідка на постійне або тимчасове проживання, Свідоцтво про народження дитини;
 • Адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;
 • Номер телефону;
 • IBAN (необхідний для виплати допомоги на рахунок).

Заявка подається на кожного окремо чи на сім’ю?  

На кожного дорослого члена сім’ї потрібно подати окрему заявку.

Заявка на дитину відразу додається до заявки одного з батьків при заповненні. 

Як дізнатися статус заявки? 

На тому ж сайті в розділі “Перевірити статус заявки”

 1. Перейти за посиланням.
 2. Вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) та номер телефону.
 3. Натиснути кнопку «Перевірити статус», після чого Ви дізнаєтесь про статус заявки.

Чи є можливість коригування внесених в заявку даних, якщо помилку виявили вже після заповнення та надсилання форми?

Функціонал коригування заявок знаходиться в розробці. Тобто на момент публікації статті такий функціонал відсутній. 

Радимо уважно вносити інформацію в заявки, відповідно до даних, що містяться у ваших документах (паспорті, свідоцтві, картці платника податку тощо). 

Чи передбачений зворотній зв’язок (гаряча лінія, електронна пошта) для додаткових питань щодо заповнення заявки чи коригування даних?

Ні, цього не передбачено. 

Єдиний доступний функціонал — “Перевірка статусу заявки”

В які строки відбувається розгляд заявки та в які строки заявнику буде повідомлено про результати розгляду?

Офіційних єдиних строків розгляду заявок не встановлено.  

Процедура обробки та передачі заявок виглядає наступним чином: 

 1. після подання заявки особою, Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.
 2. верифіковані заявки передаються міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат. 

Кожна міжнародна організація самостійно визначає строки опрацювання заявок. 

Також формування повідомлень заявнику про строки та результати розгляду заявки не передбачено.

Як буде відбуватися інформування осіб, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях або таких, що знаходяться в зоні активних бойових дій України? 

В заявці необхідно вказувати номер телефону. Частіше за все на тимчасово окупованих територіях і в зоні бойових дій відсутній зв’язок українських мобільних операторів.

Тому, якщо мобільний зв’язок відсутній і смс-повідомлення отримати неможливо, радимо дізнаватися статус заявки на самому порталі єДопомога (за можливості). Або скористатися допомогою родичів/знайомих. 

Чи є можливість одержання грошової допомоги від міжнародних організацій, якщо у особи відсутній банківський рахунок? 

Так, при заповненні заявки є можливість зазначити, що банківський рахунок відсутній. 

В такому разі кошти особа зможе отримати за допомогою систем Western Union, MoneyGram чи інших. 

Інформацію про отримання переказу буде надіслана в SMS-повідомленні, яке надійде на номер телефону, вказаний в заявці.

Не видаляйте такі SMS-повідомлення! Без коду з SMS неможливо отримати грошовий переказ. 

Який орган є уповноваженим на прийняття рішень про надання грошової допомоги особам, які подали заявку на соціальній платформі єДопомога?

Рішення щодо надання допомоги відповідній категорії населення та сум виплат приймають міжнародні організації.

Пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема, з числа ВПО.

Після того, як міжнародна організація приймає рішення щодо фінансування визначеної категорії заявників на допомогу, відповідальні особи передають переліки заявників на допомогу. Міжнародна організація обробляє заявки згідно власних внутрішніх положень.