Держава й Донбас: Моніторинг подій за 20 — 26 червня

фото: shatsk.rayon.in.ua

Головне, чим запам’ятався нам цей тиждень — події на лінії розмежування, але цього тижня також набрали чинності зміни до порядку оформлення адресної допомоги та з’явилося декілька інших цікавих законодавчих актів, про які ми нагадуємо в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Опубліковано Постанову №392 від 25.06.2020 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392”. 

Ця Постанова вносить такі зміни:

«Обсервація, самоізоляція особи у зв’язку з перетином державного кордону (яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19) або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них припиняється у разі одержання негативного результату тестування на 2 COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетину державного кордону або зазначених пунктів». 

«Не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них співробітники Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітники акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри “Крим — Україна” та “Донбас — Україна” за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою».

https://ukurier.gov.ua/media/files/2020-6/522-p.pdf

Статистичні дані

Станом на 24 червня 2020 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 448 234 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

https://www.msp.gov.ua/news/18807.html

Адміністративні послуги

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3713, що дасть змогу жителям тимчасово окупованого Криму отримувати документи про народження дитини українського зразка в адміністративному порядку

https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/194537.html

Уряд підтримав запровадження е-резидентства в Україні

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-pidtrimav-zaprovadzhennya-e-rezidentstva-v-ukrayini

Соціальний захист

Набула чинності Постанова КМУ № 491 від 17.06.2020 “Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/491-2020-%D0%BF#Text

Наш коментар з цього приводу http://www.donbasssos.org/ap-izmeneniya/ 

Пенсійний фонд України розробив та впровадив в дослідну експлуатацію нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

https://www.msp.gov.ua/news/18801.html

Освіта

Зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, а також інших категорій осіб)

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69266

У 2020 році учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах фахової передвищої освіти, звільняються від ДПА, але мають право його складати, зокрема, формі ЗНО. Водночас Закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році. 

https://mon.gov.ua/ua/news/studenti-koledzhiv-zvilneni-vid-dpa-zno-za-bazhannyam-mozhut-skladati-ti-hto-planuye-vstupati-do-vishiv-rozyasnennya-mon

Стартувала основна сесія ЗНО-2020

https://mon.gov.ua/ua/news/startuvala-osnovna-sesiya-zno-2020-u-pershomu-testuvanni-z-matematiki-vzyali-uchast-ponad-152-tis-osib

Перетин лінії розмежування 

За розпорядженням Командувача Операції об’єднаних сил у Донецькій області розпочав роботу КПВВ «Новотроїцьке».

https://dpsu.gov.ua/ua/news/Vidnovleno-propusk-u-KPVV-Novotroicke/

Судова влада

Велика Палата Верховного Суду залишила без змін рішення Касаційного адміністративного суду у складі ВС у зразковій справі № 160/8324/19 щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям.

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/959386/

________________________

Ця публікація була створена за підтримки Швейцарії. Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно авторській колектив ГО «Донбас СОС». Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.