Послуги онлайн-будинку юстиції

фото: Громадський простір

Як отримати витяг з Державного реєстру для одинокої матері? Як отримати дублікат свідоцтва про народження? Де можна перевірити, чи вважається дійсним мій заповіт, складений в Горлівці? Як дізнатися, чи відкрито виконавче провадження у моїй справі проти Пенсійного Фонду?

Це все різні питання, але відповідь у всіх випадках буде подібною: Ви можете скористатися послугами, які пропонує Онлайн-будинок юстиції https://online.minjust.gov.ua/

У цьому будинку є багато “поверхів”-розділів. Якщо Вам потрібен витяг з реєстру актів державної реєстрації цивільного стану, звертайтесь до розділу “Повторна видача документів” https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/zayava/. Перше, що вам треба зробити — вирішити, чи вам потрібен дублікат свідоцтва (тоді жміть на “свідоцтво”), чи вистачить витяг. У відповідному розділі Вам буде запропоновано багато різних варіантів витягів: наприклад, одинокій матері може бути потрібен витяг про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 СКУ. У всіх розділах вказується, хто може отримати даний документ та пропонується записатися на прийом для його отримання в будь-який орган реєстрації цивільного стану, незалежно від Вашого місця проживання.

У розділі “Інформація з реєстрів” Ви можете дізнатися, чи зареєстровано відбувається з Вашим виконавчим провадженням (Виконавчі провадження — Єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors), чи вважається чинним складений Вами нотаріальний документ (Нотаріат — Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів https://rnb.nais.gov.ua/ ) та багато інших речей. В деяких випадках (наприклад, якщо Ви захочете отримати доступ до Державного реєстру прав на речове майно, Вам буде потрібен цифровий підпис. Отримати електронний цифровий підпис Ви можете за посиланням у тому ж самому Онлайн-будинку юстиції https://ca.informjust.ua/government_agencies . Якщо маєте картку “Приватбанку”, його можна також згенерувати у електронному кабінеті “Приват24”.

Перелік послуг, які надаються в Онлайн-будинку юстиції, постійно розширюється, тому будемо слідкувати за цим порталом надалі. Він допоможе нам зберегти час у чергах та пошуках того, куди звернутися за потрібною нам послугою.