Як отримати «пакунок малюка» або компенсацію за нього? Нова спрощена процедура

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 23 грудня 2021 року прийняв Постанову № 1390, яка 29 грудня була опублікована в “Урядовому кур’єрі” та набрала чинності. Уряд вніс зміни до низки постанов, що стосуються “пакунка малюка”, в тому числі до Постанови КМУ від 25 листопада 2020 р. № 1180 “Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Зверніть увагу! Згідно нових змін, якщо дитина народилась на ТОТ, ви все одно можете отримати пакунок малюка на підконтрольній Україні території. Для цього необхідно звернутися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем, де ви стоїте на обліку як ВПО, або де ви постійно зареєстровані, якщо маєте постійну реєстрацію на підконтрольній території України.

Отже, де можна отримати “пакунок малюка”?

  1. У пологовому будинку
  2.  У місцевому структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування отримувача у разі:
  • Народження дитини на ТОТ у Донецькій і Луганській областях чи ТОТ АР Крим і м. Севастополя за умови реєстрації місця проживання отримувача на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, або за наявності довідки ВПО)
  • Народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я (підтверджується довідкою закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії)
  • Народження дитини за межами України
  • Відсутності “пакунка малюка” у закладі охорони здоров’я

! У пологовому будинку ви можете відмовитися від “пакунка малюка”, щоб отримати грошову компенсацію !

!! Довідку про те, що “пакунок малюка” у закладі охорони здоров’я не видано, отримувати більше не потрібно!

Якщо дитина народилася на ТОТ, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування необхідно подати:

  • Заяву
  • Копію свідоцтва про народження дитини українського зразка
  • Довідку ВПО або документ про реєстрацію місця проживання на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі

Для отримання “пакунка малюка” заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення необхідно подати протягом 30 календарних днів з дня народження дитини.

Місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про надання або відмову в наданні “пакунка малюка” не пізніше ніж через 21 календарний день з дня отримання заяви, та повідомляє заявника про своє рішення.

Отримання “пакунка малюка” не тягне за собою зміну розміру допомоги при народженні дитини, його вартість не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомоги.

Крім того, Постановою № 1390 від 23.12.2021 внесено зміни до Постанови КМУ від 29 липня 2020 р. № 744 “Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка””.

Компенсація за пакунок, згідно змін, буде виплачуватися мінімум до кінця 2023 року. Розпорядником коштів визначена Національна соціальна сервісна служба.

Для отримання компенсації необхідно відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання в АТ КБ “ПриватБанк”.

Відтепер заяву на компенсацію можна буде подати:

  • Особисто до ЦНАПу або виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за місцем проживання або перебування
  • Звичайною поштою на адресу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації за місцем проживання або перебування
  • За допомогою сервісу єМалятко.

Ось оновлений перелік документів, які потрібно подати, 

якщо ви подаєте заяву особисто або надсилаєте поштою:

  • Заява затвердженої форми (згідно додатку до постанови)
  • Копія свідоцтва про народження дитини
  • Копія документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків
  • Іноземці та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне або тимчасове проживання, або копію посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, або копію довідки про звернення за захистом в Україні
  • Опікуни подають копію рішення районной, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки
  • Заявники з числа членів сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу подають копію рішення районной, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

!! Довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” подавати більше не потрібно!

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення приймають рішення про призначення грошової компенсації або про відмову у її призначенні протягом 

десяти робочих днів з дати надходження документів або електронних відомостей 

та інформують заявників про прийняте рішення за допомогою електронних засобів комунікації (смс-повідомлення, електронна пошта, інші засоби зв’язку)

Кошти необхідно використати протягом року з дня зарахування грошової компенсації на рахунок у закладах торгівлі, які внесені до реєстру учасників пілотного проєкту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2023 роках”

Виплата грошової компенсації не тягне за собою зміну розміру допомоги при народженні дитини, її розмір не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомоги.

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».