Що робити після отримання довідки? Інструкція для переселенців

З 22 листопада 2014 року відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» після отримання довідки про взяття на облік переселенці повинні звернутись до територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції).

Звертатись необхідно для відмітки про реєстрацію місця проживання в вашій довідці.

В відмітці буде зазначено:
1) адреса фактичного проживання, за якою внутрішньо переміщеній особі може бути вручено офіційну кореспонденцію (місце фактичного проживання); або
2) адреса структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення; або
3) адреса територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції).

При цьому відмітка про реєстрацію місця проживання внутрішньо переміщеної особи не вноситься до її паспортного документа.
Реєстрація або перереєстрація місця проживання внутрішньо переміщеної особи є безкоштовною та не передбачає сплати суми державного мита, інших платежів та зборів. Для забезпечення реєстрації та надання місця проживання внутрішньо переміщеної особи, крім паспортного документа, органи влади не вправі вимагати довідки або будь-які інші документи, що мають видаватися на території, яку внутрішньо переміщена особа покинула.

У випадку зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщена особа повідомляє про це у найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів.

Інформація про обласні представництва – за посиланням http://dmsu.gov.ua/kontakti/terytorialni-orhany.  Про районні органи можна дізнатись на сайті обласного представництва або зателефонувавши на телефонну гарячу лінію відповідного обласного представництва.