Донбасc SOS

ПРО НАС

Донбасс SOS – громадська організація, яка була заснована 14 березня 2014 року  активістами з Донецька. З перших днів діяльності організації, її цілями було надання підтримки громадським активістам, які вимушені були покинути Донецьку та Луганську область через переслідування та тиск на них.

З початком військових дій на окремих територіях цих областей, та подальшою їх окупацією, діяльність організації розширилася на надання інформаційної, консультаційною та юридичною підтримки постраждалим від агресії рф проти України. 

Донбас СОС був однією з перших волонтерських ініціатив, активісти якої стали надавати допомогу постраждалим від військової агресії на сході країни, допомагаючи в пошуку житла для тимчасових переселенців, логістиці безпечного виїзду із зони конфлікту, збираючи і розподіляючи гуманітарну допомогу для переселенців.

З травня 2014 запрацювала інфомаційно-консультаційна гаряча лінія.

Діяльність Організації базується на таких цінностях як активність та небайдужість, об’єднання та спільнодія, відповідальність та верховенство права.

Місією, що визначає ціль існування та діяльності Організації є об’єднана, мирна, правова країна.

Для реалізації Місії, Організація здійснює заходи та вживає дії щодо:

  • інформування щодо прав та можливостей громадян через надання консультацій через Гарячу лінію, публікації на сайті та в соціальних мережах, підготовку роз’яснювальних матеріалів;
  • забезпечення повноцінної, кваліфікованої правової допомоги через надання юридичної індивідуальної підтримки через Гарячу лінію,  проведення семінарів-консультацій;
  • вдосконалення нормативно-правового поля та практики правозастосування через адвокаційну діяльність, участь у вдосконаленні законодавчого поля України, яке стосується прав та можливостей постраждалих від військової агресії цивільних громадян.

З моменту початку повномасштабного вторгнення рф на територію України 24.02.2022, Кількість внутрішньо переміщених осіб  та постраждалих значно збільшилася. законотворчий процес та прийняття законодавчих актів інтенсифікувалися. Збільшилася потреба  допомоги, роз’яснень нормативної бази та адвокатування змін, що допоможуть адаптуватися у нових реаліях.