Держава й Донбас: Новини за 1 — 13 лютого 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Підвищення соціальних виплат на догляд за особами з інвалідністю та допомоги дітям з тяжкими хворобами, новий Порядок виплат по частковому безробіттю, запровадження електронних трудових книжок та інші новини за першу половину лютого – у дайджесті Донбас SOS.

Державні органи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 03 лютого 2021 р. № 81 “Про ліквідацію деяких консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України”. Згідно з Постаново, ліквідуються, між іншим, Консультативна рада з питань поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міжвідомча робоча група з питань розроблення та ведення реєстру порушення прав журналістів на тимчасово окупованих територіях України з 2014 року, Рада з питань відновлення та розбудови миру в Україні.

Статистика

Станом на 1 лютого 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 462 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Станом на 8 лютого, кількість зареєстрованих ВПО не змінилась.

Соціальний захист

Підписано та опубліковано Указ Президента України № 30/2021 “Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 03 лютого 2021 р. № 78 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”

Згідно змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, розрахунок середньомісячного доходу здійснюється згідно новому Порядку. Аналогічні зміни внесено до Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Прийнято Закон України “Про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами». Цим Законом підвищується розмір допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, з одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку. Ознайомитися з законопроєктом можна тут, чекаємо на підпис та офіційну публікацію. Нагадуємо, що сьогодні прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років становить 1921 грн., від 6 до 18 років — 2395 грн. 

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 03 лютого 2021 р. № 79 “Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”. Постановою підвищено надбавки на догляд для одного з батьків або піклувальників, які не працюють.

Адміністративні послуги

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 03 лютого 2021 р. № 72 “Про Національну веб-платформу центрів надання адміністративних послуг”

Прийнято Постанову КМУ від 08 лютого 2021 р. № 93 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 153” “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм”

Освіта

Опубліковано Постанову Верховної Ради України “Про Премію Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”

Робота

Прийнято Закон України “Про внесення змін до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб”. Ознайомитися із законопроєктом можна тут. Суть законопроєкта полягає в тому, що оформлення виплат по частковому безробіттю наразі буде здійснюватися згідно з Порядком надання допомоги по частковому безробіттю, який було затверджено Постановою КМУ № 74 від 03.02.2021.

Прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи”. Цим законом до Кодексу законів України про працю та інших законодавчих актів вводиться поняття “дистанційної” та “надомної” роботи, які мають певні особливості регулювання. Чекаємо на підпис та офіційну публікацію. Ознайомитися із законопроєктом можна тут.

Верховна Рада схвалила Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.

Прийнято та опубліковано Постанову Верховної Ради України “Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності”.

Житло

9 лютого 2021 року підписано Окрему Угоду до Грантової та Проєктної Угоди між Держмолодьжитлом і Банком розвитку KfW в рамках Німецького фінансового співробітництва з Україною. В рамках Німецького фінансового співробітництва з Україною Держмолодьжитло спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і KfW реалізовуватиме проєкт “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”, який передбачає надання пільгового іпотечного кредиту внутрішньо переміщеним особам на придбання житла з відсотковою ставкою 3% річних у гривні, повідомляє Держмолодьжитло.

Телерадіомовлення

У 2021 році підтримку за рахунок коштів державного бюджету отримають телерадіокомпанії, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані Росією райони Донецької та Луганської областей, а також на ТОТ АР Крим і м. Севастополь, повідомляє Мінреінтеграції.

Лінія розмежування

Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду Станиця Луганська. В КПВВ Новотроїцьке пропуск відновлюється двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. 

Державний кордон

МОЗ оновив переліки країни “червоної” (при в’їзді з яких необхідно проходити самоізоляцію) та “зеленої” зони.

Судова влада

Сьомий апеляційний адміністративний суд – про судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних питаннях.