Держава й Донбас: Новини за 1 — 15 травня 2021 року

Нові пільгові іпотечні кредити для ВПО, порядок прийому випускників з ТОТ до закладів вищої освіти та переподання заяв на призначення субсидій – все це та інші важливі рішення органів державної влади з початку травня в нашому дайджесті.

Органи влади

Опубліковано Указ Президента України №187/2021 “Питання Центру протидії дезінформації”.

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 443 “Про утворення Ради безбар’єрності”.

Статистика

Станом на 5 травня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 466 077 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Станом на 13 травня 2021 року таких осіб було вже 1 466 588 (за посиланням статистика по областях та возрасту).

Соціальний захист

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною”.  

Оплата ЖКХ, субсидії

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою вносяться зміни до Порядку призначення субсидій. Згідно роз’яснень на сайті “Урядового кур’єра” та інформації від постачальників послуг, субсидію після 1 травня мають переоформити абсолютно всі особи, які отримували її раніше. Це суперечить як п.2 самої Постанови, так і Закону України № 540, згідно якого на період дії карантину призначення субсидії внутрішньо переміщеним особам продовжується автоматично.

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 28 квітня 2021 р. № 418 “Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі”.

Освіта

Затверджено Порядок прийому вступників з ТОТ до закладів вищої, фахової передвищої та професійної освіти. Роз’яснення Мінреінтеграції.

З 6 до 18 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО.

З 11 травня 3 червня триватиме реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра.

МОН опублікувало відповіді на найпоширеніші запитання про вступ до магістратури у 2021 році.

Житло

Опубліковано Постанову КМУ від 28 квітня 2021 р. № 451 “Питання надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)” Держмолодьжитло повідомляє, що з 9 год. 00 хв. 17 травня 2021 року розпочинається приймання заяв про намір отримати відповідний кредит. Роз’яснення та бланк заяви також можна знайти на сайті “Держмолодьжитло”.

Авто

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби” № 1402-IX та Закон України “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України” № 1403-IX. Закони дають 180 днів на остаточне пільгове розмитнення авто на “євробляхах”. Для УБД, які наразі перебувають в зоні ООС, цей строк становить 270 днів.

Лінія розмежування

КПВВ функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Однак рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорах заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Щоденний пропуск здійснюється лише в “Станиці Луганській”. Навпроти КПВВ “Новотроїцьке” рух розблоковується двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ за 8 травня, за 15 травня та інформація про перетин КПВВ “Золоте”.