Держава й Донбас: Новини за 10 — 23 жовтня 2021 року

Міжобласні перевезення лише с тестами або сертифікатами вакцинації, нові “червоні” області в Україні та нові переможці відбору по кредитній програмі “Житло для ВПО” — нагадуємо, що відбулося в країні за останні два тижні.

Карантинні заходи

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 жовтня 2021 р. № 1066 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236”. Постановою встановлено, що  у разі встановлення “жовтого” рівня епідемічної небезпеки на території України, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень між областями можливе лише за наявності негативного тесту на COVID-19, або сертифікату вакцинації хоча б однією дозою вакцини, або довідки про одужання від COVID-19, чинність якої підтверджується за допомогою мобільного додатку “Дія”. МОЗ висвітлює, які саме документи потрібні для поїздок.

Крім того, урядом анонсовано зміни до порядку використання застосунку “Вдома”. Відповідну постанову наразі ще не опубліковано.

З 26 жовтня “червоний” рівень епідемічної небезпеки буде встановлений на території Рівненської та Миколаївської областей. З 23 жовтня “червоною” стала Сумська область, ще раніше “почервоніли” Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Донецька та Одеська області.

МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління. 

Національні стратегії

Опубліковано Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей на період до 2030 року, яку було затверджено Розпорядженням КМУ від 18 серпня 2021 р. № 1078-р.

Соціальний захист

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 жовтня 2021 р. № 1052 — з 1 січня мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС зросте до 7800 грн, роз’яснює Уряд Опубліковано Постанову КМУ від 6 жовтня 2021 р. № 1040 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі”. Детальний аналіз цієї Постанови опублікуємо незабаром.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 20 жовтня 2021 р. № 1074 “Про внесення змін до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 жовтня 2021 р. № 1059 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з удосконалення процедури зарахування дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю на комплексну реабілітацію”. Постанова передбачає можливість подання заяви на проходження комплексної реабілітації (абілітації) в Державній реабілітаційній установи “Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю” через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Житлову субсидію можна оформити і у випадку наявності заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості, повідомляє Мінсоцполітики.

ФССУ розповідає про специфику оплати е-лікарняних по вагітності та пологах

Ощадбанк

Уряд повідомив про схвалення Стратегії розвитку АТ «Державний ощадний банк України» на 2021 – 2024 роки. Стратегія, між іншим, передбачає зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій. Банк також повідомляє, що він планує скоротити проблемну заборгованість з використанням повного спектру наявних інструментів.

Нагадуємо: “Ощадбанк” продовжив дію карток внутрішньо переміщених осіб, дія яких закінчилася під час карантину. Банк повідомив, що 1 січня 2022 року дія таких карток буде припинена.

Освіта

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 жовтня 2021 р. № 1062 “Про затвердження Положення про ліцей”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 20 жовтня 2021 р. № 1077 “Про затвердження Державного стандарту професійної (професійно-технічної) освіти”

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт змін до наказу МОН від 19 травня 2016 року № 537, «Про затвердження Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року». Пропозиції приймаються до 9 листопада 2021 року.

Робота

Служба зайнятості запровадила автоматизований профвідбір на замовлення роботодавців.

Житло

22 жовтня 2021 року в “Держмолодьжитлі” відбувся третій етап відбору отримувачів пільгового житлового кредиту із числа ВПО, що зареєструвалися для участі у Проєкті «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який фінансується Урядом Німеччини. Визначено ще 300 учасників програми.

Міністерство фінансів повідомляє, що станом на 18 жовтня поточного року уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 947 кредитних договорів на загальну суму 816 млн грн.

Екологія

В Україні запрацював єдиний екологічний веб-портал «ЕкоСистема». Міністерство захисту довкілля буде збільшувати кількість баз даних, які на ньому доступні.

Авто

Типова навчальна програма підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів викладена в новій редакції — опубліковано Постанову КМУ від 06 жовтня 2021 р. № 1045.

Правова допомога

У Києві на Подолі з’явилося нове бюро служби безоплатної правової допомоги.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно — це “Станиця Луганська”, але через блокування суміжною стороною потік осіб, які його перетинають, скоротився майже вдвічі. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 16 та 23 жовтня.