Держава й Донбас: Новини за 26 вересня — 9 жовтня 2021 року

Електронні лікарняні, новий порядок компенсації за надання соціальних послуг на професійній основі та зміни у посвідченні водія – нові прийняті або запроваджені у дію рішення органів державної влади за останні два тижні в нашому дайджесті.

Національні стратегії

Рішенням Національної безпеки і оборони в Україні, яке затверджено Указом Президента України № №479/2021, запроваджено національну систему стійкості. 

Указом Президента України №487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021 – 2026 роки.

Розпорядженням КМУ від 29 вересня 2021 р. № 1171-р затверджено План заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Адміністративні послуги

Термін подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб продовжено до 11 липня 2022 року — прийнято Закон. Роз’яснення Мін’юсту.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 06 жовтня 2021 р. № 1035 “Деякі питання здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей”. Мониторинг буде здійснюватися Нацсоцслужбой

Кабмін схвалив новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду за людьми з інвалідністю, людьми похилого віку, тяжко хворими та мають відповідну професійну підготовку. Роз’яснення Мінсоцполітики. Відповідну Постанову наразі ще не опубліковано.

Освіта

На сайті МОН розміщено для громадського обговорення проєкт Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік.

Робота

В Україні запроваджено електронні лікарняні. Роз’яснення Мінсоцполітики.

Житло

Опубліковано Постанову Верховної Ради України № 1766-IX “Про невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації права громадян на житло”.

ЖКХ

Опубліковано Постанову КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1023 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182», якою Правила надання послуги з постачання гарячої води затверджено в новій редакції.

Опубліковано Постанову КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1022 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830”, якою Правила надання послуги з постачання теплової енергії затверджені в новій редакції.

Авто

Опубліковано Постанову КМУ № 1007 від 22.09.2021, яка змінює процедуру допуску громадян до керування транспортними засобами, форму посвідчення водія та запроваджує можливість укласти договір купівлі-продажу авто онлайн. Коментар Головного сервісного центру МВС та другий коментар з приводу договорів.

Військовий обов’язок

Уряд затвердив чисельність призовників на строкову військову службу та обсяг видатків для проведення призову у жовтні-грудні 2021 року — Міноборони.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 2 та 9 жовтня.