Держава й Донбас: Новини за 16 — 29 травня 2021 року

Початок прийому заяв на «іпотеку 3 %», створення Слов’янської ВЦА, чергові зміни до порядку подання заяв на субсидії та інші новини за останні два тижні – в нашому дайджесті.

Органи влади

Опубліковано Указ Президента України №210/2021 про утворення Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області.

Опубліковано Розпорядження КМУ від 17 лютого 2021 р. № 365-р «Деякі питання цифрової трансформації».

Статистика

Станом на 24 травня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 467 720 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 14 травня 2021 р. № 514 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1137 та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», яким затверджено зміни до Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Роз’яснення Державної міграційної служби щодо внесення електронного підпису на ID-картку.

Соціальний захист

Опубліковано Розпорядження КМУ від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

Опубліковано Постанову КМУ від 26 травня 2021 р. № 522 «Про внесення змін до постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 р. № 470 і постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. № 682». Між іншим, Постановою встановлено, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа, місцем походження або проживання яких до влаштування в сім’ї громадян, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є населені пункти тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та які не перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, беруться на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, органами місцевого самоврядування за місцем їх фактичного проживання на території населених пунктів України, крім тимчасово окупованих територій та територій населених пунктів на лінії зіткнення. Зміна місця проживання таких осіб після взяття їх на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, не є підставою для зняття їх з відповідного обліку.

Оплата ЖКХ, субсидії

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 19 травня 2021 р. № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій». На відміну від вимог, які були встановлені раніше, у постанові зазначається, що розгляд питань про призначення субсидій на наступний період домогосподарствам, які її вже отримували, буде здійснюватися автоматично. Додаткові звернення необхідно подати лише домогосподарствам, яким житлова субсидія: а) надавалася у грошовій безготівковій формі; б) була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи); в) була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації. Як ми вже зазначали, це суперечить Закону України № 540, згідно якого на період дії карантину призначення субсидії внутрішньо переміщеним особам продовжується автоматично. Крім того, новою постановою встановлено, що для отримання субсидії необхідно сплатити ЄСВ за весь квартал, що передує кварталу, в якому відбулося звернення для призначення житлової субсидії. У субсидії не буде відмовлено, якщо на депозитних рахунках зберігається не більше 100 тисяч гривень (але цю суму необхідно зазначити в декларації).

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 28 квітня 2021 р. № 509 «Про запровадження експериментального проекту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях, та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно якої БТІ повинні надавати на запит державних реєстраторів інформацію з паперових справ.

Освіта

Відібрано 23 «виші» для запровадження підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з ТОТ: Роз’яснення Мінреінтеграції.

МОН опублікувало покрокову інструкцію для вступників з тимчасово окупованих територій через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Житло

Розпочався прийом заяв на іпотечну програму від Кредитної установи для відбудови. Роз’яснення фонда «Держмолодьжитло». Наші роз’яснення.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ № 492 від 19.05.2021 «Про внесення змін до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР». У постанові окремо визначено, що коли ВПО переїжджає до іншої адміністративно-територіальної одиниці, черга на поліпшення житлових умов за нею не зберігається. Також розширено перелік осіб, які не мають право на постановку на облік протягом 5 років з моменту отримання грошової компенсації за житло згідно інших програм. 

Авто

Опубліковано Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов» від 29 квітня 2021 року № 1438-IX. Згідно Закону, між іншим, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, копії постанови надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом п’ятнадцяти днів з дня винесення такої постанови (раніше було – протягом трьох). 

Опубліковано Постанову КМУ від 24 березня 2021 р. № 508 «Про внесення змін до Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів». Згідно Постанови, внесення відповідних змін буде можливим також через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Фінанси

Опубліковано Розпорядження КМУ від 12 травня 2021 р. № 435-р «Про затвердження Основних напрямів розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення в Україні на період до 2023 року та плану заходів щодо їх реалізації».

Лінія розмежування

КПВВ функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Однак рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорах заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Щоденний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» рух розблоковується двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ від 22 та  29 травня.

Судова влада

Опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» № 1416-IX від 27 квітня 2021 р.

У разі неможливості видати копію судового рішення в суді, який його ухвалив, таку копію може за заявою особи виготовити з ЄДРСР суд, якому визначено територіальну підсудність справ, або суд апеляційної інстанції за підсудністю, встановленою законом – відповідні зміни були внесені до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, роз’яснює Сьомий апеляційний адміністративний суд.