Держава й Донбас: Новини за 18 — 24 квітня 2021 року

Порядок використання коштів для реінтеграції молоді з ТОТ, реструктуризація кредитів у іноземній валюті та призов резервістів – нові закони та постанови, опубліковані цього тижня, у нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Опубліковано Постанову КМУ від 21 квітня 2021 р. № 405, якою адаптивний карантин продовжено до 30 червня.

Статистика

Станом на 19 квітня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 465 006 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 355 «Про внесення змін до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати». До грошових доходів, які підлягають компенсації, додано суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я та суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 362, якою вносяться зміни до постанови КМУ від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів”. Порядок забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю і виплати грошової компенсації їх вартості затверджено в новій редакції.

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 404 “Про затвердження Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери”. 

Також опубліковано Постанову КМУ від 21 квітня 2021 р. № 402 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою необхідність заведення електронних справ на всіх отримувачів соціальних виплат відкладається до 1 липня 2021 (раніше це було 1 березня).

Освіта

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 21 квітня 2021 р. № 383 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя”

Опубліковано Постанову КМУ від 24 березня 2021 р. № 365 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187”, якою затверджуються Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності в новій редакції.

Опубліковано Постанову КМУ від 14 квітня 2021 р. № 357 “Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 28 липня 2003 р. № 1180 і від 27 серпня 2010 р. № 796” стосовно розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами, закладами освіти, що належать до державної та комунальної форми власності.

Військовий обов’язок

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку” № 1357-ІХ від 30 березня 2021 року. Закон, між іншим, встановлює можливість призову на військову службу резервістів в особливий період та підвищує відповідальність за ухилення від військової служби. Коментарі Міністра оборони.

Фінанси

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті” № 1381-IX від 13 квітня 2021 року. Законом встановлено, що зобов’язання позичальників за договорами про споживчий кредит, наданий в іноземній валюті, підлягають обов’язковій реструктуризації на вимогу позичальника (за дотримання низки інших умов, які викладені у законі).

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб” № 1383-ІХ від 13 квітня 2021 року. Законом, між іншим, виключені з переліку доходів, які підлягають оподаткуванню, суми, на які зменшено (прощено) борг фізичної особи шляхом проведення реструктуризації зобов’язань, передбачених кредитним договором, відповідно до якого кредитором було надано позичальнику — фізичній особі кредит в іноземній валюті.

Лінія розмежування

На лінії розмежування всі КПВВ щоденно, з 8.00 до 16.00, відкриті для пропуску. Водночас, фактичний пропуск здійснювався лише у двох з них. Рух дорожнім коридором до контрольного пункту «Новотроїцьке» суміжна сторона відкриває двічі на тиждень. Щоденно пропускні операції здійснювалися лише в КПВВ «Станиця Луганська». Звіт ДПСУ

Судова влада

Виселення з іпотечного житла, набутого частково за кредитні, а частково за власні кошти, є неможливим – Верховний Суд.