Держава й Донбас: Новини за 11 — 17 квітня 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Новий закон про колекторів, порядок розгляду звернень на отримання статусу особи без громадянства та надання електронних паспортів – нові рішення органів влади у нашому дайджесті.

Органи влади

Підписано та опубліковано Указ Президента України №160/2021 «Про пріоритетні напрями діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим».

Статистика

Станом на 13 квітня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 464 628 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим. Мінсоцполітики також повідомило кількість ВПО по областях.

Соціальний захист

Опубліковано Розпорядження КМУ від 07 квітня 2021 р. № 285-р «Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року».

Адміністративні послуги

Опубліковано Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, затверджений Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 317

Опубліковано Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-IX від 30 березня 2021 року. Закон надає можливість надання е-паспорту у випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копій паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Освіта

Опубліковано Розпорядження КМУ від 7 квітня 2021 р. № 296-р «Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови».

Фінанси

Опублікований та набрав чинності (але до 14 липня 2021 застосовуються лише окремі його положення) Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”. Вже від 14 квітня діють норми про заборону телефонувати боржникам вночі, звертатися до третіх осіб, які не мають відношення до простроченої заборгованості, дзвонити більше двох разів на добу, та ін. Юридичний аналіз нового закону опублікуємо незабаром. 

Лінія розмежування

Усі контрольні пункти в’їзду/виїзду відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Проте, щоденний пропуск здійснюється лише в Станиці Луганській. Навпроти КПВВ Новотроїцьке суміжна сторона розблоковує рух двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ

Судова влада

Оскільки батько позивачів за своє життя не провів реєстрації права власності на спірну земельну ділянку та не розпочав процедуру її приватизації відповідно до чинного законодавства України, після його смерті права стосовно неї не змогли перейти до спадкоємців — доньки та сина: Рівненський апеляційний суд.