Держава й Донбас: Новини за 19 грудня 2021 року — 8 січня 2022 року

Державні органи також відпочивають під час новорічних свят. Тож дайджест Донбас SOS цього разу затримався, щоби ми змогли назбирати якомога більше цікавих новин. Скасування необхідності встановлення додатку “Вдома” при перетині лінії розмежування, підвищення судового збору та деяких видів пенсій, виплати малозабезпеченій сім’ї для відкриття власної справи та інші рішення та документи органів влади за кінець року 2021 – початок року 2022 – в нашому дайджесті.

Адміністративні послуги

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання осіб на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус” Законом передбачена можливість внесення до документів, що посвідчують особу, відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території. Закон набирає чинності 21 березня 2022 року.

З 1 січня підвищено судовий збір: він буде складати 992,40 грн за подання заяви до адміністративного суду та 496,20 грн за подання заяви про встановлення факту до суду цивільної юрисдикції. Детальніше — на порталі Судової влади.

Соціальний захист

Пенсійний фонд України роз’яснює, кому перераховано пенсії з 1 січня 2022 року.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 23 грудня 2021 р. № 1367 “Про внесення змін до Порядку організації надання соціальних послуг”. Відповідно до змін, для отримання соціальних послуг особи, які проживають на тимчасово окупованій території України та періодично перебувають на території України, на яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, без отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи подають заяву за задекларованим місцем проживання, в якій обов’язково зазначають строк свого проживання. Нагадуємо, що згідно Закону України “Про соціальні послуги”, базовими є такі соціальні послуги: 1) догляд вдома, денний догляд; 2) підтримане проживання; 3) соціальна адаптація; 4) соціальна інтеграція та реінтеграція; 5) надання притулку; 6) екстрене (кризове) втручання; 7) консультування; 8) соціальний супровід; 9) представництво інтересів; 10) посередництво; 11) соціальна профілактика; 12) натуральна допомога; 13) фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору; 14) переклад жестовою мовою; 15) догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних; 16) супровід під час інклюзивного навчання; 17) інформування; 18) медіація. Також нагадуємо, що послуга електронного декларування місця проживання на порталі “Дія” наразі недоступна.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 23 грудня 2021 р. № 1370 “Про внесення змін до Порядку здійснення соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення”. Постановою скасована необхідність для осіб, які були позбавлені свободи, бути включеними до переліку звільнених осіб, що формується СБУ, для отримання соціального та правового захисту від держави.

Набрала чинності Постанова КМУ від 21 квітня 2021 р. № 397 “Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей”, якою було затверджено Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Йдеться про безвідсотковий кредит непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї для організації підприємницької діяльності. Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання. За загальним правилом, допомога надається строком на три роки. Сума, яка підлягає поверненню, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ протягом трьох років з моменту її отримання.

Освіта

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2022

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури”. Закон набере чинності 05.07.2022.

Житло

12 січня о 14.00 відбудеться черговий відбір переможців з числа кандидатів, які зареєструвалися для отримання кредиту в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», повідомляє “Держмолодьжитло”.

Військовий обов’язок

Набрав чинності наказ Міноборони від 11.10.2021 р. № 313, який передбачає повинність майже для всіх повнолітніх жінок протягом 2022 року стати на військовий облік. Однак повідомляється, що перелік відповідних професій буде скорочено. Крім цього, напрацювання алгоритму постановки жінок на військовий облік ще не завершено.

Лінія розмежування

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1407, якою скасовано обов’язок самоізоляції та встановлення додатку “Вдома” для  осіб, що перетинають лінію розмежування або адміністративну межу з Кримом. Постанова набрала чинності 31 грудня.

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Єдиний КПВВ, через який пропускають людей щоденно – це Станиця Луганська. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 25 грудня, за 1 січня та 8 січня 2022 року.

Судова влада

Щодо початку перебігу процесуальних строків в Електронному суді — як роз’яснює Перший апеляційний адміністративний суд, часом вручення процесуальних документів в електронній формі є дата отримання судом повідомлення про доставлення документів на офіційну електронну адресу. Також повідомляються, що користувачі Електронного суду вже мають змогу перевірити наявність зареєстрованого електронного кабінету фізичної або юридичної особи.

Показники щодо розгляду справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення станом на 28.12.2021.

Користувачі “Дії” з 28 грудня 2021 року можуть отримати повідомлення про дату та час проведення судових засідань, в яких вони беруть участь, за допомогою мобільного додатку.

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».