В Ужгороді відбулася зустріч волонтерів України та Словаччини

uzh1Фото: ОО «Закарпатская община»

25 лютого наші колеги із Громадської організації «Закарпатська громада», що знаходиться в м. Ужгород, організували круглий стіл, у якому взяла участь волонтер Донбас SOS Надія Балабан. Зустріч відбулася під гаслом: «Згуртовані волонтери – вирішені проблеми». Основна ідея заходу – знайомство волонтерів та координація дій волонтерських ініціатив, що працюють в різних точках нашої країни. Учасниками круглого столу були як з представниками волонтерських рухів, так і представники органів місцевого самоврядування Ужгорода.

Особливістю волонтерського руху в Закарпатті є те, що переважна більшість організацій займається питаннями і проблемами учасників АТО та їх сімей. І, порівняно, скажімо, з центром країни, волонтерських ініціатив, направлених на допомогу цивільним громадянам, що знаходяться в зоні проведення АТО, або що тимчасово залишили своє постійне місце проживання, значно менше. І це закономірно – дуже багато хлопців саме із Закарпаття опинилися на передовій. Що стосується людей, які вимушені покинути свої домівки і виїжджають на мирні території, то небагато з них прямують на Закарпаття. Але є й такі. А, відповідно, є й волонтери, які підтримують та допомагають їм.

На ніч учасники зупинилися в готелі «Закарпаття», один із поверхів якого був виділений для проживання мешканців зі сходу. Як вдалося з’ясувати, проживання не безкоштовне. Зустрічалися, переважно, сім’ї з малими дітьми.

uzh2Надежда Балабан, волонтер Донбас SOS. Фото: ОО «Закарпатская община»

Як розповідає волонтер Донбас SOS Надія Балабан, спілкування з колегами було дуже корисним. Плідно поспілкувалися, зокрема, з Тетяною Мачабелі, яка представляла МГО «Неємія», що опікується сім’ями, які переїхали зі сходу; з Анжелою Логіновою з Регіонального штабу з питань соціального захисту населення з тимчасово окупованої території та районів АТО. Конструктивну пропозицію щодо створення єдиного вікна для учасників АТО та переміщених осіб при центрах адміністративних послуг висловила Ольга Валеріївна Травіна, яка представляла Ужгородську міську владу. Було приємно і цікаво слухати дівчат з «Учнівського Самоврядування» м. Ужгорода, які займаються організацією і проведенням масових заходів для сімей учасників АТО та сімей, які тимчасово покинули свої домівки на сході країни.

Більше про круглий стіл читайте на сайті ГО «Закарпатська громада».

Якщо ви бажаєте долучитися до команди Донбас SOS в якості волонтера, заповніть форму на нашому сайті.