Про перетин лінії розмежування автобусами та вантажівками. Відкрите звернення

Президенту України,
Голові Ради національної безпеки і оборони України
Порошенку Петру Олексійовичу
Секретарю Ради національної безпеки і оборони України
Турчинову Олександру Валентиновичу
Голові Служби безпеки України
Грицаку Василю Сергійовичу
Першому заступнику Голови СБ України
керівнику Антитерористичного центру при Службі безпеки України
Малікову Віталію Володимировичу
Голові Державної прикордонної служби України
Назаренку Віктору Олександровичу

«Дуже добре, коли ми є небайдужими, дуже добре, коли ми спільно творимо майбутнє України», — Президент України Петро Порошенко

16 червня 2015 року Службою безпеки України презентовано оновлений тимчасовий порядок в’їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства). Відповідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей (надалі по тексту — «Тимчасовий порядок»), в’їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) здійснюється за умови пред’явлення паспортних документів, що посвідчують особу, та дозволу.

Тимчасовим порядком встановлено:

1.6 Перетин лінії зіткнення громадським пасажирським транспортом забороняється, за винятком нерегулярних перевезень для окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку, тощо), за відповідним дозволом, виданим згідно рішення КЦ;

5.11 Переміщення до/з тимчасово неконтрольованих територій транспортних засобів, дозволяється при наявності у осіб, що супроводжують транспортний засіб, технічного паспорту та документу, який підтверджує право власності, або довіреність від власника транспортного засобу, засвідчена нотаріально;

ХІ. Перелік товарів (особисті речі, не для підприємницької діяльності) на які не поширюється дія Тимчасового порядку.

В Тимчасовому порядку відсутні будь-які умови щодо перетину лінії зіткнення

(1) вантажним транспортом без вантажу;

(2) вантажним транспортом з переліком товарів, на які не поширюється дія Тимчасового порядку;

(3) автобусами (що не є громадським пасажирським транспортом).

Означене призвело до неоднозначного застосування Тимчасового порядку в різних контрольних пунктах в’їзду-виїзду на автомобільному транспорті. Так, за результатами отриманих повідомлень на гарячу лінію ГО «ДОНБАС СОС» щодо пропуску/не пропуску транспортних засобів, перерахованих вище, та враховуючи анонсовану СБУ тезу про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням за телефонами гарячої лінії СБУ, нами здійснене дослідження питання, що підіймається в цьому зверненні. Результати опубліковані на сайті ГО «ДОНБАС СОС» . Дата публікації — 21.07.2015 року. Станом на поточну дату проблема не вирішена, більш того, ситуація ускладнюється.

Станом на сьогодні така неврегульованість стає причиною виникнення корупції на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, ускладнює життя звичайних громадян, які не мають змоги вивезти особисті речі для облаштування життя в «нових» місцях проживання, породжує порушення чинного законодавства України (оскільки вивезення особистих речей здійснюється через неконтрольований відрізок кордону між Україною та Росією).

Панове, кожен день Ваш народ веде боротьбу на два фронти. Перший фронт — це боротьба за збереження свободи і територіальної цілісності; другий фронт — це боротьба за те, щоб вижити економічно, викорінити корупцію і провести комплексні, і навіть дуже болючі реформи, щоб зробити нову, відновлену, далекоглядну Україну реальністю.

Наша спільна мета — перетворення України на справедливу і вільну демократію та громадянське суспільство, яке функціонує у відповідності з верховенством права — зводом законодавства, що побудоване на західних цінностях і західних традиціях права, моралі і мислення.

Вважаємо, що потрібно переходити від слів до діла:

— внести зміни до Тимчасового порядку в частині умов щодо перетину лінії зіткнення
(1) вантажним транспортом без вантажу;
(2) вантажним транспортом з переліком товарів, на які не поширюється дія Тимчасового порядку;
(3) автобусами (що не є громадським пасажирським транспортом)
На тих же умовах, що і в пункті 5.11 Тимчасового порядку, а саме: переміщення до/з тимчасово неконтрольованих територій транспортних засобів, дозволяється при наявності у осіб, що супроводжують транспортний засіб, технічного паспорту та документу, який підтверджує право власності, або довіреність від власника транспортного засобу, засвідчена нотаріально.

— провести інформаційно-роз’яснювальної роботу з представниками служб та відомств, що задіяні в контролі за перетином лінії зіткнення, операторами гарячих ліній державних органів щодо Тимчасового порядку задля забезпечення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення;

— посилити боротьбу з корупцією на контрольних пунктах в’їзду-виїзду;

— притягнути до відповідальності осіб, які вчиняють корупційні діяння!!!

Ми наголошуємо, що наша організація, виступає за відміну пункту 1.6 (заборона руху громадського транспорту через лінію зіткнення), висловлюючи позицію великої кількості громадян України, чиї скарги щоденно приймає наша Гаряча лінія. Ця норма Тимчасового порядку спровокувала зростання коррупції та контрабанди. Наприклад, між блокпостом першого рубежу та КПВВ виконуються перевезення по тарифу 30,00 грн з людини. Це наштовхує на думку, що заборона курсування громадського транспорту, що покликана була забезпечити безпеку людей, діє з метою фінансування каналу тіньового заробітку. Як наслідок, маємо недовіру з боку населення до держави Україна в цілому.

Суспільство все ще чекає від можновладців дій, що захищатимуть інтереси народу України в усіх її куточках.

РАЗОМ – СИЛА!