Позови до Європейського суду щодо порушення права на освіту

За словами Урядового уповноваженого України з питань Європейського суду з прав людини, на жаль, викладачі, аспіранти та студенти переміщених вищих навчальних закладів (ВНЗ) нехтують власним правом звертатися до Європейського суду з прав людини з індивідуальними позовами щодо порушення через непідконтрольність центральній владі частини Донбасу власних прав на освіту та приватне життя.

Відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. Стаття 8. Право на повагу до приватного і сімейного життя:

1. Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

2. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Протокол до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1952 р. Стаття 2. Право на освіту: Нікому не може бути відмовлено у праві на освіту. Держава при виконанні будь-яких функцій, узятих нею на себе в галузі освіти і навчання, поважає право батьків забезпечувати таку освіту і навчання відповідно до їхніх релігійних і світоглядних переконань.

Раніше ми в окремій статті роз’яснювали процедуру подання позову до Європейського суду з прав людини. Наразі серед майже 500 індивідуальних позовів громадян України до Європейського суду з прав людини, що пов’язанні з подіями в Криму та на Донбасі, майже немає тих, що стосуються питань порушення права на освіту.

Урядовий уповноважений України з питань Європейського суду з прав людини та його Секретаріат готові надати методичні рекомендаці щодо заповнення відповідних формулярів. Сприяти у заповненні формулярів також мають центри безкоштовної правової допомоги Мінюсту

Для подальшої співпраці просимо звертатися до Секретаріату Урядового уповноваженого України з питань Європейського суду з прав людини за телефоном (044) 279-54-91.