Прес-конференція «Свавілля перед проведенням верифікації. Яким чином скорочують кількість отримувачів соціальних допомог серед переселенців»

В четвер, 10 березня, о 12:30 в прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” відбудеться прес-конференція “Свавілля перед проведенням верифікації.  Яким чином скорочують кількість отримувачів соціальних допомог серед переселенців

За інформацією Міністерства соціальної політики, процедура «перевірки шахрайських схем» стосується від 700 до 900 тисяч осіб. Однак вже зараз, до фактичного проведення перевірок, автоматично призупиняють виплати як адресної грошової допомоги для переселенців, так і будь-які інші соціальні виплати, в тому числі і пенсій по “списках СБУ”. Для багатьох соціальні виплати – єдине джерело доходу, а виплата пенсій нашим громадянам – зобов’язання держави, що в разі невиконання може бути оскаржено до Європейського суду з прав людини.

Кабміну не вдалося приховати масштабну кампанію по «перевіркам» внутрішньо переміщених осіб:  19 лютого  громадськості стало відомо про перші порушення, яких на сьогодні зафіксовано вже декілька сотен.

Відсутність правомірності таких дій, прозорості механізму складання списків та чітких інструкцій місцевим управлінням соціального захисту вже відобразилася на місцях: до списків потрапили громадяни, які постійно проживають на  підконтрольній території, управління соціального захисту не знають, як їм діяти.

Під час прес-конференції представники громадськості нададуть інформацію про:

  • Оцінку дій Уряду з правової точки зору;
  • Інформацію про консультації з органами держваної влади по врегулюванню ситуації;
  • Що сьогодні відбувається в областях, де проводяться  «перевірки»;
  • До яких наслідків вже сьогодні призводять такі дії і які наслідки слід очікувати в майбутньому;
  • Рекомендації громадськості по врегулюванню ситуації.

 

Учасники прес-конференції:

Олена Виноградова, ВБФ “Право на захист”

Ольга Гвоздьова, ГО “Донбас-SOS”

Олександра Дворецька, БФ “Восток-SOS”

Олександр Клюжев, ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»