Держава й Донбас: Новини за 21 — 28 лютого 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

На минулому тижні було продовжено строки дії карток Ощадбанку, визначено строки військового призову у 2021 році, опубліковано укази про утворення ВЦА в Донецькій та Луганській областях, а РФ перемістилася з “червоної” зони в “зелену”. Ці та інші новини — в нашому дайджесті.

Органи влади

Опубліковано Укази Президента України №61/2021 “Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Донецькій області” та №62/2021 “Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області”

Статистика

Станом на 22 лютого 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 460 806 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим..

Соціальний захист

Картки внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких спливає під час карантину, не будуть блокуватись до 1 травня 2021 року, повідомляє “Ощадбанк”.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 22 лютого 2021 р. № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”

Опубліковано Постанову КМУ від 17 лютого 2021 р. № 126 “Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2021 рік”

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 24 лютого 2021 р. № 141 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1301”. Цією постановою затверджено нову редакцію Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 24 лютого 2021 р. № 145 “Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року”.

Верховна Рада України створила Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.

Робота

Опубліковано Закон України № 1213-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу”. 

Житло

Фонд розвитку підприємництва підписав перші договори з банками. Програма “Доступна іпотека 7 %” буде реалізовуватися, згідно повідомлень, з 1 березня detsia_pidpisannia_dogovoriv_mizh_frp_i_bankam-2738 

Військовий обов’язок

Опубліковано Указ Президента України № 71/2021, в якому зазначено, що призов на строкову військову службу у 2021 році буде здійснюватися в квітні-червні та жовтні-грудні.

Лінія розмежування

Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». В КПВВ «Новотроїцьке» пропуск відновлюється двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю. Інформація ДПСУ

Державний кордон

МОЗ оновило переліки країни “червоної” (при в’їзді з яких необхідно проходити самоізоляцію) та “зеленої” зони. Російська Федерація знову опинилася в “зеленій” зоні, тобто при в’їзді з РФ встановлювати додаток “Вдома” не потрібно.

Правова допомога

Безоплатна вторинна правова допомога внутрішньо переміщеним особам: звіт системи БВПД

Судова влада

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду м. Києва про скасування окремого порядку виплат пенсійних заборгованостей переселенцям. Норма про неіснуючий “окремий порядок”, який мав бути розробленим в 2018 році, залишається в силі.