Держава й Донбас: Новини за 24 — 31 січня 2021 року

фото: shatsk.rayon.in.ua

Нові заходи щодо компенсації витрат на сплату житлово-комунальних послуг, підвищення соціальних стипендій дітям-сиротам, іпотека під 7% річних та інші новини органів державної влади – в нашому дайджесті.

Статистика

Станом на 25 січня 2021 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 459 086 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Соціальний захист

Опубліковано Указ Президента України №30/2021 “Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги”, яким, зокрема, передбачено виявлення суб’єктів, що фактично надають соціальні послуги з догляду сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, та забезпечення фактичного створення та належного функціонування Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. 27 січня 2021 року Урядом затверджено постанову “Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”, яка визначає правила формування та ведення такого Реєстру і доступу суб’єктів і людей до нього. Офіційний текст Постанови відсутній. 

Проєкт Постанови КМУ щодо Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг розміщено на сайті Міністерства соціальної політики.

Опубліковано Закон України № 1158-ІХ “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію”. Закон передбачає визначення Урядом порядку надання компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії населенням, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), а також багатодітними, прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу. Опубліковано також Постанову Верховної Ради України  № 1147-IX “Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги”. 

Повідомляється, що відповідна Постанова вже була прийнята на засіданні Уряду, але її офіційний текст поки відсутний.

Освіта

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 27 січня 2021 р. № 52 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 і № 1047”. Зокрема, цією постановою підвищується розмір соціальних стипендій особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 27 січня 2021 р. № 56

“Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 532 “Про затвердження Положення про освітній округ і опорний заклад освіти””. Відповідно до змін, опорний заклад освіти має забезпечувати лише початкову та базову середню освіту, згідно Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Житло

Повідомляється, що Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (офіційний текст наразі відсутній). Згідно повідомлення на сайті Кабміну, скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами. До осіб, які потребують поліпшення житлових умов, порядком віднесено, між іншим, мешканців гуртожитків або аварійних будинків, внутрішньо переміщених осіб, науково-педагогічних і медичних працівників, працівників бюджетної сфери та молоді сім’ї.

Виборче право

Прийнято Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Згідно Закону, предметом всеукраїнського референдуму, між іншим, може бути питання про зміну території України. Роз’яснення на сайті Верховної Ради України.

Інтернет

Мінреінтеграції вивчає можливість впровадження віртуальних мобільних номерів для мешканців ТОТ

Фінанси

Національний банк України встановив вимогу для банків щодо необхідності перевіряти повноваження особи, яка самостійно доставила до банку розрахункові документи на примусове списання чи стягнення коштів з рахунків клієнтів.

Також, згідно нової Постанови правління НБУ, банки будуть зобов’язані надавати у договорі повний опис послуги. Між іншим, у договорі споживчого кредиту необхідно буде вказувати перелік та вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів тощо. Текст договору має бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів.

Лінія розмежування

Звіт ДПСУ щодо роботи КПВВ за тиждень

Нагадуємо про діючий Порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій. Можливі санкції за порушення

Державний кордон

ДПСУ звітує про відкриття в тому числі кримінальних проваджень щодо осіб, які відмовляються встановлювати додаток “Вдома”

Правова допомога

Система безоплатної правової допомоги звітує про успіхи в сфері захисту прав ВПО за 2020 рік

Судова влада

Закарпатський окружний адміністративний суд зобов’язав Пенсійний фонд зарахувати до загального трудового стажу пенсіонера період роботи в кооперативі, який було зазначено в трудовій книжці.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».