Коаліція проаналізувала законопроєкт Про державну політику перехідного періоду. Ось її висновки

11 січня 2021 року на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій був оприлюднений проєкт Закону України «Про державну політику перехідного періоду». Він є першим цілісним публічно представленим документом, який присвячений формуванню та здійсненню державної політики в контексті збройного конфлікту і подальшої деокупації окремих регіонів Донецької і Луганської областей. 

Проєкт охоплює різні сфери здійснення державної політики: економічні відносини, доступу до правосуддя, люстрації, питання інформаційної безпеки, формування кадрового резерву тощо. Це є позитивним кроком, оскільки політика держави в перехідному періоді повинна здійснюватися у багатьох напрямках. Також це означає, що при написанні тексту цього Проєкту його автори використали системний підхід до формування відповідної політики.

Для опрацювання та надання пропозицій МінТОТ напривав текст проєкту Закону громадським організаціям, які входять до складу неформальної Коаліції , що опікується питанням захисту постраждалих від конфлікту осіб. Експерти ГО «Донбас СОС», ГО «Крим СОС», БФ «Право на Захист», БФ «Восток-СОС», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services», ГО «Центр прав людини ZMINA», ГО «Кримська правозахисна група» провели детальний аналіз законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду». Із ним можна ознайомитися нижче.

__________________________________

Робота безкоштовної «гарячої лінії» забезпечується громадською організацією «Донбас СОС» за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії, спільно з Данською Радою у справах біженців – Данською Групою з розмінування (DRC-DDG). Думки і твердження, висловлені в публікації, можуть не співпадати з позицією Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, уряду Великої Британії чи DRC-DDG. Відповідальність за зміст несе «Донбас СОС».