Держава й Донбас: Новини за 30 травня — 5 червня 2021 року

Підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для молоді з ТОТ, запис на щеплення проти COVID-19 для громадян з ТОТ старше 65 років, Кабінет клиєнта БПД та багато нових концепцій та стратегій – всі ці новини тижня в нашому черговому дайджесті.

Карантинні заходи

Розпочався запис на щеплення проти COVID-19 для громадян України з тимчасово окупованих територій – роз’яснення Мінреінтеграції.

Органи влади

Оприлюднено Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 червня 2021 року “Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях”, яке введено в дію Указом Президента України від 2 червня 2021 року № 226/2021.

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 26 травня 2021 р. № 531 “Про внесення змін до Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми”.

Опубліковано Постанову КМУ від 14 травня 2021 р. № 565 “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо використання віддаленого кваліфікованого електронного підпису” щодо формування електронного сертифіката “Дія.Підпис”.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 19 травня 2021 р. № 535 “Деякі питання реалізації Закону України “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років”, якою змінюється порядок виплати компенсації реабілітованим особам.

Опубліковано Постанову КМУ від 26 травня 2021 р. № 546 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою, між іншим, визначення ітогів конкурсу між операторами поштового зв’язку на право доставляти пенсіонерам пенсії відкладається до 1 вересня 2023 року.

Опубліковано Розпорядження КМУ від 26 травня 2021 р. № 517-р “Про схвалення Концепції створення та розвитку системи раннього втручання”

Опубліковано Розпорядження КМУ від 26 травня 2021 р. № 524-р “Про схвалення Концепції Державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року”

Опубліковано Постанову КМУ від 02 червня 2021 р. № 559 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 і від 1 жовтня 2014 р. № 518, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов”, якою вносяться невеликі зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

Освіта

Інструкція Мінреінтеграції щодо участі в підготовчих курсах зі стипендіальним забезпеченням для молоді з ТОТ.

З 7 червня розпочинають роботу освітні центри Донбас-Україна та Крим-Україна (Роз’яснення Мінреінтеграції).

Повідомляється про визначення Урядом критеріїв та процедури визнання здобутих за кордоном професійних кваліфікацій. Текст постанови наразі відсутній.

Культура

Опубліковано Розпорядження КМУ від 19 травня 2021 р. № 474-р “Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року”.

Опублікована Стратегія людського розвитку. Оприлюднено відповідний Указ Президента України №225/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року «Про Стратегію людського розвитку».

Авто

Повідомляється, що Уряд спростив для ВПО пов’язані з отриманням водійських прав та реєстрацією транспортних засобів процедури. Текст постанови наразі відсутній.

Опубліковано Постанову КМУ від 26 травня 2021 р. № 536 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Юридичні послуги

Система безоплатної правової допомоги запустила на своєму сайті у тестовому режимі сервіс Кабінет клієнта.

Лінія розмежування

Опубліковано Постанову КМУ від 26 травня 2021 р. № 533 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 367 і від 17 липня 2019 р. № 815”. Згідно Постанови, у разі втрати реєстраційного документа на транспортний засіб або непридатності його для подальшого користування власник транспортного засобу або особа, що експлуатує такий транспортний засіб на законних підставах, або їх уповноважені представники можуть здійснити одноразовий виїзд на цьому транспортному засобі з тимчасово окупованих територій на підставі копії реєстраційної картки транспортного засобу, яка підтверджує державну реєстрацію цього транспортного засобу на території України. 

Копія реєстраційної картки транспортного засобу видається територіальними сервісними центрами МВС на підставі документа, що посвідчує особу, підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника), та заяви, поданих власником транспортного засобу або його уповноваженим представником у день подання відповідної заяви. 

Постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

КПВВ функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Однак рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорах заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Щоденний пропуск здійснюється лише в Станиці Луганській. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Статистика ДПСУ від 5 червня.

Державний кордон

Опубліковано Розпорядження КМУ від 19 травня 2021 р. № 471-р “Про внесення змін до плану заходів щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону в межах Чернігівської, Сумської, Харківської та Луганської областей, українсько-молдовського державного кордону, територій, прилеглих до адміністративної межі з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим”.

Судова влада

Верховний Суд задовольнив позов особи, яка просила визнати протиправними дії управління Держгеокадастру щодо відмови в наданні їй дозволу на розроблення технічної документації щодо поділу земельної ділянки з кадастровим номером.