Держава й Донбас: Новини за 8 — 14 серпня 2021 року

Продовження карантину, зміни до порядків надання соціальних виплат, нова житлова програма від приватної Української фінансової житлової компанії – ці та інші цікаві рішення державних органів у нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Прийнято Постанову КМУ № 855 від 11 серпня 2021 року № 855, якою карантин в Україні продовжено до 1 жовтня 2021 року.

Адміністративні послуги

Сервісний центр МВС запровадив нові онлайн-послуги: калькулятор для розрахунку вартості реєстрації транспортного засобу, та інші.

Опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 818, якою вносяться зміни до Примірного положення про центр надання адміністративних послуг та Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг.

Соціальний захист

Опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 817 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах». Заяву на участь у проєкті можуть подати місцеві громади.

Опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування».

Опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 835 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю». До Порядку додана норма про те, що розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат підвищується на 50 відсотків розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років..

Опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 842 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою вносяться зміни в порядок призначення житлових субсидій. Між іншим, встановлено, що житлові субсидії призначаються у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів.

Робота

Опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 829 «Про внесення змін до пункту 12 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній». Суттєвих змін до Порядку цими змінами не внесено. Зазначено, що час тримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування в засланні і на примусовому лікуванні підтверджується довідками МВС та/або довідками правоохоронних органів і зараховується до трудового стажу за наявності документів про реабілітацію (довідки суду, органів прокуратури чи досудового розслідування про закриття кримінального провадження або довідки суду про ухвалення виправдувального вироку).

Житло

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 844 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України»».

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 845 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей»».

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 11 серпня 2021 р. № 846 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»».

Опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 856 «Про затвердження Умов забезпечення приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» громадян України житлом».

Фінанси

Опубліковано Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який вносить зміни в правове регулювання ІТ-сфери в Україні.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Навпроти КПВВ Новотроїцьке рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ за 14 серпня.