Держава й Донбас: Новини за 1-7 серпня 2021 року

Літо — час відпусток, але державні органи не сплять. За останний тиждень:

  • Набрали чинності зміни щодо правил самоізоляції після перетину КПВВ та державного кордону
  • Набрав чинності закон щодо позачергового пропуску осіб з інвалідністю на державному кордоні
  • Прийнято рішення про одноразові виплати дітям з багатодітних малозабезпечених сімей

Ці та інші рішення — в нашому дайджесті.

Карантинні заходи

Опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 797 “Про внесення змін у додаток до Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби”

Органи влади

Опубліковано Розпорядження КМУ від 21 липня 2021 р. № 831-р “Деякі питання реформування державного управління України”

Адміністративні послуги

Опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 793 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою вносяться зміни у порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям осіб.

Прийнято та опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 808 “Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності”, якою запроваджується послуга “є-Підприємець”.

Опубліковано Закон України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, який врегульовує надання державних послуг в електронному вигляді. Між іншим, у законі вказано: якщо законодавством вимагається оформлення результату надання публічної (електронної публічної) послуги в паперовій формі, належним дотриманням цієї вимоги вважається оформлення результату надання такої послуги в електронній формі (у тому числі у формі електронного відображення інформації, що міститься в документі та формується засобами інформаційно-телекомунікаційних систем (у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг). Закон набирає чинності через три місяці з дня опублікування.

Соціальний захист

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг дійшла висновків, що реформа деінституціалізації є неефективною, а система органів та служб у справах дітей в країні фактично зруйнована. Висновки. Постанова ВРУ стосовно діяльності комісії

Опубліковано Постанову КМУ від 04 серпня 2021 р. № 803 “Деякі питання соціальної підтримки багатодітних малозабезпечених сімей”. Згідно цієї Постанови, одноразова грошова допомога у розмірі 2000 гривень буде виплачена протягом серпня кожній дитини з багатодітної малозабезпеченої сім’ї віком від 6 до 18 років (включно, станом на 1 серпня 2021). Виплати будуть здійснені в сім’ї, які станом на 1 серпня одержували державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Звертатися до УПСЗН не треба, виплати відбудуться автоматично.

Відповідно до постанови, структурні підрозділи з питань соцзахисту подаватимуть заявки на виплати до 16 серпня 2021 року. Також буде можливість запросити додаткові кошти до до 17 вересня 2021 р. 

Опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 786 “Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”

Опубліковано Постанову КМУ від 28 липня 2021 р. № 779 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 189” “Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату”

Опубліковано Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю”, який передбачає, між іншим, що особи з інвалідністю, які прямують на лікування (за наявності підтвердних документів), особи з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю мають право на пріоритет перед іншими особами на проходження контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій. Разом з такими особами у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують (не більше двох), та, у разі необхідності, — близькі родичі першої лінії спорідненості. У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення та контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території пріоритет може надаватися при слідуванні в пішому порядку або на легковому автомобілі, за умови відсутності в транспортному засобі, в якому прямують зазначені особи, інших осіб.

Робота

Державна служба України з питань праці звітує про кампанію з питань виявлення неоформлених працівників.

Житло

Опубліковано Постанову КМУ від 21 липня 2021 р. № 811 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 214 “Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей”. Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей, та Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на цю виплату затверджено в новій редакції.

Підписано перші  договори з ВПО, які отримають пільгові іпотечні кредити в рамках проєкту від KfW, повідомляє Мінреінтеграції.

Фінанси

Опубліковано Закон України “Про внесення зміни до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо звільнення деяких категорій внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики”. Закон звільняє внутрішньо переміщених осіб від сплати неустойки та виконання інших санкцій майнового характеру за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань за кредитним договором та/або договором позики, крім випадків, коли заборгованість була простроченою вже на дату початку конфлікту. Кредитор зобов’язаний здійснити перерахунок заборгованості за кредитним договором та/або договором позики у семиденний строк з дня надходження письмового звернення від внутрішньо переміщеної особи, а у разі невиконання кредитором цього обов’язку, така заборгованість вважається автоматично перерахованою на наступний день після закінчення відповідного семиденного строку з дня надходження до кредитора письмового звернення від внутрішньо переміщеної особи.

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, тобто 6 вересня.

Лінія розмежування

Усі КПВВ відкриті для пропуску через лінію розмежування щоденно з 08.00 до 16.00. Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України. Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» рух розблоковується тільки для окремих громадян, двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. Звіт ДПСУ від 7 серпня.

Набрали чинності зміни щодо порядку перетину лінії розмежування та державного кордону щодо самоізоляції, визначені Постановою КМУ № 787 від 28.07.2021.