Анонс круглого столу на тему: “Збройний конфлікт на сході України: шкода, завдана житлу цивільного населення”

 

Анонс 

круглого столу на тему: “Збройний конфлікт на сході України: шкода, завдана

житлу цивільного населення”

 

17  вересня 2019 року, з 10.00 по 13.00, в приміщенні креативного простору “Хармс” (м. Київ, вул. Володимирська, 45А) відбудеться круглий стіл на тему: “Збройний конфлікт на сході України: шкода, завдана житлу цивільного населення”.

Шостий рік через бойові дії на сході України завдається значна шкода цивільному населенню, інфраструктурі, житловим та нежитловим об’єктам в Донецькій та Луганській областях. 

Одним із найбільших збитків, завданих внаслідок регулярних обстрілів у цьому регіоні, є пошкодження або руйнування нерухомого майна цивільного населення.  Моніторингова місія ООН в Україні у своїй доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 листопада 2018 р. – 15 лютого 2019 р. відзначила, що по обидва боки від лінії зіткнення нараховується понад 50 тис. будинків цивільного населення, пошкоджених під час бойових дій. 

Поза увагою широкого загалу залишаються  факти порушень норм міжнародного гуманітарного права, що могли призвести до такої кількості руйнувань.

 

Питання для обговорення:

 

  • Презентація звіту ГО “Донбас СОС” “Збройний конфлікт на сході України: шкода, завдана житлу цивільного населення”.
  • Результати роботи робочої групи з  розробки проекту механізму оцінки шкоди, завданої нерухомому майну внаслідок збройного конфлікту на сході Україні.
  • Порушення прав людини, спричинені збройним конфліктом на сході України: сучасний стан та проблеми.
  • Застосування моделі перехідного правосуддя в Україні.
  • Труднощі та виклики збору інформації пов’язаної з пошкодженням майна в Україні. З перспективи досвіду гуманітарної операції.
  • Захист прав цивільного населення, що постраждало внаслідок збройного конфлікту на сході України: сучасний стан та перспективи.

 

 

Спікери:

Наталія Мельник,  ГО “Донбас СОС”.

Аліна Павлюк,  ГО “Донбас СОС”.

Максим Петров, ГО “Донбас СОС”.

 

Лідія Козуб, Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод.

Уладзімір Щербау, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Тагуі Мелкумян, моніторинговова місія ООН з прав людини в Україні.

Олег Мартиненко,  УГСПЛ.

Ігор Шатьофорт,  УВКБ ООН в Україні.

Еліна Шишкіна, БФ “Право на захист”.

 

У разі виникнення додаткових питань та з метою акредитації ЗМІ просимо звертатися до контактної особи — Максима Петрова (095-483-48-45, 068-138-0775, makisspetrov@gmail.com).

 

      Захід проводиться в рамках реалізації ініціативи «Подолання безкарності за масові порушення прав людини та інші міжнародні злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту», що підтримується в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Данії та програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».